Dominikana

Karaiby - Dominikana

Cabarete

W długiej zatoce piaskowej można poczuć Karaiby i znaleĽć wymarzony spot do serfowania.

Na głównej ulicy Cabarete znajdują się samochody, mopety i piesi, restauracjie, sklepy, bary kawowe. Wieczorem krzesła z tarasów stawiane są na piasku i zatoka, która w ciągu dnia była oazą dla serfujących, wieczorem staje się pełna zabawy.

Windsurfing Centers
Vela station
Spot – płaska woda i fale to wszystko bezpośrednio u drzwi. Vela Station pod kierownictwem Udo i Brigitty oferują bogaty wybór sprzętu i serwis. Oprócz tego jest to najlepszy spot w zatoce Cabarete. Tutaj macie najbardziej idealne warunki aby swobodnie zejść do wody.
Vela jest stacją leżącą dokładnie pośrodku zatoki i odpowiada wszystkim od początkujących poprzez slalomistów aż do łamaczy fal. W osłoniętej zatoce początkujący mogą przy pomocy personelu Vela uczyć się podstaw serfingu na płaskiej wodzie, podczas gdy zaawansowani mają swoją frajdę 150 m dalej. Kto próbuje swego szczęścia na falach i wyjedzie na rafę, znajdzie tutaj 1-2 m wysokie bałwany, które ideanie nadają się do skakania. Ponadto Cabarete jest też idealnym spotem dla deskarzy, którzy noszą się z myślą wycieczki na Hawaje – panują tutaj perfekcyjne warunki Sideshore z wiatrem z prawej.

Kitesurfing: Cabarete należy również do najlepszych spotów kitesurfingowych na Karaibach. Chętni za kilka peso udają się motorem do odległej o 2.5 km plaży kitowej lub idą 20 min wzdłuż plaży. Za pośrednictwem szkoły Dare2Fly można wypożyczyć sprzęt lub zapisać się na kurs.

Wiatr
Właściwe wiatry, w Cabaret termicznie wzmocnione, wieją zwykle od 13.00 po południu
Najlepsze miesiące to :
1/połowa grudnia do kwietnia – przeciętna wielkość żagla 5,7 m2
2/czerwiec do września - przeciętna wielkość żagla 5,3 m2
Statystycznie patrząc maj, paĽdziernik i listopad są najsłabsze jeśli chodzi o wiatr

Zajęcia dodatkowe
Jeżeli zapowiada się flauta albo potrzebujecie odpoczynku od serfowania, z pewnością nie będziecie się nudzić: wypady do kanionu i jazda konna to tylko niektóre z atrakcji. Następne to wycieczki na półwysep Semana i na zakupy do Sosua. Jeszcze jedna mała wskazówka: szczególnie fajnie jest delektować się zimnym koktajlem w hamaku pod palmami. Życie nocne w Cabarete ma też coś do zaoferowania. Taniec latynoski przy salsie, marenke, muzyka na żywo; każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacja :

Czas lotu : ca.9 godzin
Transfer : 30 eur
Warunki wjazdu : paszport ważny min. jeszcze 6 miesięcy
Czas transferu : 25 min
Różnica czasu : Mez – 5/ 6 godzin
Waluta : miejscowe peso
Środki płatnicze : US$ (małe banknoty), czeki podróżne, karty kredytowe
Opieka medyczna : dobra
Prąd : 110 V ( możliwe czasowe wyłączenia prądu)
Język : hiszpański, angielski prawie wszędzie
Auta : wynajęcie samochodu ca.60US$/dzień + ubezpieczenie
Napiwek : przyjęte jest 10 %


StatystykiWasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.