Djerba

Tunezja - Djerba

Na Djerbie, znanej z gościnności, można znaleść oprócz kilometrowych plaż idealne warunki Kitesurfingowe. Kto tu wyląduje, stwierdzi, że wyspa składa się nie tylko z pustyni. Wszędzie pełno jest bazarów i rynków, a podczas wizyty w małej stolicy Houmt Souk można doświadczyć orientalnego życia.


Kite Spot – 1
Początkujący w 15 minut dojadą do spotu, który bardziej idealny być nie może. Równomierny wiatr, absolutnie płytka woda. Żadnych kąpiących się, żadnych żeglarzy.

Kite Spot – 2
Przeznaczony dla zaawansowanych i lepszych kiterów. Także tutaj jest duża płycizna, ale znajdziemy tu również małą fala. Pomimo to jest tu absolutnie bezpiecznie, ponieważ plaże leżą zawsze w zasięgu. Spot jest oddalony o ok.5 minut od hotelu.

Kite Spot – 3
Alternatywny spot przy zmianie kierunku wiatru. Można tu dotrzeć w ciągu zaledwie 10 minut. Są tu ogromne piaszczyste i szerokie plaży bez zbyt wielu kąpiących się.

Zajęcia dodatkowe

Bezpośrednio przed hotelem zanjduje się centum katamaranowe z 12 TOPCATS we wszystkich rozmiarach i wariantach. Oferuje się wszystkie możliwe kursy.
CATS można wypozyczać na godziny i na dni.

Kto tu wyląduje, stwierdzi, że wyspa składa się nie tylko z pustyni. Plaże ciągnące się w nieskończonoość, bazary i rynki oczekują odwiedzających. Przez miejscowego przewodnika organizowane są liczne wypady dzienne i wycieczki. W odległości kilku minut jazdy samochodem znajduje się pole golfowe.

Informacja
Czas lotu: ca. 2,5 godziny
Różnica czasu : MEZ –1 godzina
Waluta : Dinar
Język : arabski, niemiecki, francuski
Wypożyczenie samochodu ca.60 /eur / dzień, tanie taksówki
Napiwek : jako pochwała 10%

StatystykiWasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.