Big BayPrzy pięknej pogodzie i kierunku południowowschodnim można codziennie liczyć się z wiatrem, obojętnie czy prognoza pogody zapowiada 15 czy też 40 węzłów. Najczęściej najlepszym wskaĽnikiem czy jest wiatr jest rzut oka na Tafelberg. Jeśli zbliżają się chmury od strony nawietrznej góry albo wisi nad nią „zasłona”to czas na pierwsze sprawdzenie wiatru na plaży Sunset, bo tam jako pierwszy przeforsuje się wiatr południowowschodni.


Podobne warunki pogodowe jak nad „Sunset”, ale i dodatków wspaniałe strzeliste fale można znaleść na położonej w pobliżu otoczonej skałami Big Day, która ze względu na swoją wielkość nie mieści zbyt wielu serfujących.


Kapstad

Dzień bez wiatru i fal (zdarza się naprawdę rzadko) można w Kapstadt bez problemu przezwyciężyć.
Szczególnie wesołą może okazać się wizyta w zaczynających się ok.60 km na północ od Kapstadt regionach winnych. Niezliczone winiarnie, które oferują próbę wina za 5-10 randów (ca.1-2 Euro) zapraszają do testowania pysznych południowo afrykańskich win.

Kapstadt ma dużą ofertę kulturalną: koncerty jazzowe, I-max kino, teatry, festivale, imprezy i wiele innych. Na drugiej stronie Tafelbergu co niedzielę od 16.30 od paĽdziernika do kwietnia mają miejsce koncerty na żywo.

STATYSTYKIWasze komentarze

Dodaj swój komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.