El TurZ lotniska w Sharm el Sheik dalej jedziemy wybrzeżem jedną godzinę do EL Tur, mijając po drodze górę Synaj po prawej i Kanał Sueski po lewej.

Miasto EL TUR: Główne miasto południowego Synaju. W mieście znajduje się bazar, sklepy i jubilerzy. Wieczorami miasto jest bardzo gwarne i ruchliwe. Miasto od niedawna uczęszczane przez deskarzy

Akwen: Półwysep biegnie w kierunku południowym, w kierunku zachodnim mierzei znajduje się Kanał Sueski, w kierunku wschodnim miasto El Tur z małym portem dla statków z zaopatrzeniem. Wiatr wieje z zatoki przez ląd w kierunku laguny z siłą 5-6 stopni w skali Beauforta skosem z północnego zachodu. W odległości 80m od hotelu MOSES BAY znajduje się szkoła surfingu, a z niej już tylko 50m do pięknej piaszczystej plaży i turkusowej wody.

Odkryty akwen powoduje, że otrzymujemy odpowiedni wiatr w żagiel i możemy surfować w kierunku meczetu. Mała laguna w Lun jest idealnym miejscem dla początkujących. W sumie są tu akweny dla różnego stopnia umiejętności, zapewniające odpowiednią siłę wiatru, w tym również spot wave.

Stacja surfingowa wyposażona jest w ok. 30 desek i 50 pędników, ponadto ma bar, przebieralnie i prysznice. Stacją zarządzają Rick i Jeanetee.

El Tur jest jeszcze nie odkrytym przez turystów celem podróży. Posiada najlepsze warunki „wiatrowe”, piękne plaże i bardzo urozmaicone warunki windsurfingowe. Jest miastem orientalnym i daje uczucie wędrówki śladami Mojżesza.

Info
Czas przelotu: Ok. 4 godziny.
Różnica czasu: Strefa środkowoeuropejska + 1 godzina.
Waluta: Funt egipski.
Środki płatnicze: USD lub Euro (małe nominały banknotów), czeki podróżne, karty kredytowe.
Prąd elektryczny: 220V (zdarzają się wyłączenia prądu).
Język: Arabski, angielski.
Wypożyczenie samochodu: Za samochód 50 euro za dzień lub taksówka.
Napiwki: jako nagroda – 10%.

StatystykiWasze komentarze

Dodaj swój komentarz
RAMy
Postów: 0
RAMy 2.07.2018 | 09:17
windsurf test center RRD in El Tor is again working
#1

Katalog sprzętu

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.