Aktualności

Duże emocje na Mistrzostwach w Pucku

W Pucku trwają Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów Formuła Foil, na starcie których pojawiło się 70 zawodników. Od początku regat pogoda dopisuje uczestnikom. Po dwóch dniach jest już rozegranych 10 wyścigów. Duże emocje towarzyszą juniorom, gdzie trzech zawodników jest w punktacji bardzo blisko siebie. Już teraz widać, że o podział medali będą walczyli do ostatniego wyścigu, który najprawdopodobniej zostanie rozegrany w środę. Obecnie na prowadzeniu jest Kamil Manowiecki, który o punkt wyprzedza Michała Polaka i o dwa punkty Dominika Lewińskiego. Wśród kobiet na prowadzeniu jest Pola Wawrzyniak. 

W gronie Mastersów na prowadzeniu jest Bartłomiej Kwiek, który wygrał połowę wyścigów. Niestety awaria sprzętu i nieukończenie dwóch wyścigów spowiadała, że na kolejne „niespodzianki” już miejsca być nie może. Dobry początek w Pucku miał też były Mistrz Świata Steve Allen. Niestety Australijczyk jest po operacji biodra, w trakcie jeszcze rehabilitacji i zmuszony był odpuścić kilka wyścigów. Drugie miejsce zajmuje obecnie Janis Preiss, a trzecie pierwszy z Grand Mastersów Paweł Dittrich

Sponsorami Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów Formuła Foil – Puck 2021 są: Kancelaria Adwokata i Radcy Prawnego Brzoziewska Kędziora, Construktivbau Pawel Dittrich, Easy Surf Shop, Rehasport Clinic, Dom Mediowy Simple Media, Omida, Symbio Media Group, The Virus, a także Miasto Puck. 

Źródło: www.psw.org, fot. Rafał Czepułkowski

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top