Aktualności

Gong Bodyguard – koszulka chroniąca przed foilem

Pływanie na foilu niesie ze sobą wiele ekscytujących wrażeń, ale też niestety pewną dozę ryzyka. O tym, jakie skutki może przynieść nieprzewidziany kontakt z ostrą krawędzią foilowego skrzydła, nie trzeba chyba tłumaczyć. Francuzi z firmy Gong wpadli jednak na pomysł, jak zminimalizować takie zagrożenie. Po kaskach i kamizelkach mamy kolejną rzecz, chroniącą nas przed urazem – poznajcie Gong Bodyguard, innowacyjną koszulkę, zaprojektowaną specjalnie w celu zapewnienia lepszej ochrony przed skaleczeniami podczas sesji na foilu. 

Zawsze priorytetowo traktowaliśmy bezpieczeństwo w naszych foliach, stosując mniej ostre krawędzie spływu, z zaokrąglonymi lub kwadratowymi końcówkami oraz jasnymi instrukcjami – wyjaśnia francuski producent. Jednak przy kolizji z dużą prędkością z zawodniczym hydrofoilem cięcie jest nieuniknione. Dlatego opracowaliśmy gamę technicznych produktów tekstylnych Bodyguard, integrując zaawansowane technologie odziedziczone ze świata środków ochrony indywidualnej (PPE).

Koszulki Gong Bodyguard wykonane są z włókien HPPE (specjalny rodzaj polietylenu). Dzięki nim koszulka Bodyguard oferuje odporność na przecięcie na poziomie 5, najwyższą zgodnie z testami europejskiej normy EN 388. Ta zaawansowana technologia zapewnia dodatkową ochronę przed skaleczeniami powstającymi po kontakcie z foilem. Dzięki długim rękawom i kapturowi koszulki Bodyguard oferują maksymalną ochronę przed skaleczeniami i oparzeniami słonecznymi, szczególnie poprzez zakrycie szyi, która jest bardzo wrażliwym obszarem. 

Jak przyznaje producent, pełne wyeliminowanie skaleczeń podczas uprawiania sportów foilowych jest nierealne. Celem nowej odzieży ochronnej jest zmniejszenie konsekwencji kontaktu z foilem poprzez wyeliminowanie „głupich” codziennych skaleczeń i zmniejszenie ciężkości poważnych skaleczeń. Koszulki zaprojektowano z myślą o optymalnej swobodzie ruchów, dzięki czemu są zaskakująco lekkie i elastyczne. Ich luźny krój dopasowuje się do kształtu ciała, niezależnie od tego, czy nosisz go na piance, czy bezpośrednio na skórze. Ma więc podwójną zaletę, chroniąc zarówno Ciebie, jak i piankę.

Koszulki Gong Bodyguard dostępne są w pięciu rozmiarach. Ich cena wynosi 149 € za wersję z długim rękawem i kapturem oraz 129 € za koszulkę z krótkim rękawem. 

Źródło: https://www.gong-galaxy.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top