Aktualności

King of the Bay – wyścig przez Zatokę!

King of the Bay, czyli wyścig przez Zatokę i największy festiwal sportów wodnych w tej części Europy, odbędzie się w Rewie już w tegoroczny bożociałowy weekend, czyli od 30 maja do 2 czerwca! 

Wyścigi długodystansowe przez Zatokę Pucką dla czterech sportów wodnych, targi, testy i prezentacje sprzętu, polscy i zagraniczni goście, eventy towarzyszące i oczywiście wieczorne aktywności to w jednym zdaniu opis tego wydarzenia. 

Sporty to oczywiście windsurfing, kiteboarding, wingfoil oraz SUP. W każdej z tych kategorii ukoronujemy Królową i Króla Zatoki jak również zwycięzców i zwyciężczynie w kategoriach wiekowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i chcąc zapewnić świetną zabawę wszystkim, nie tylko najnowocześniej dosprzętowionym, w windsurfingu wyróżnimy dodatkowo kategorię fin, w kiteboardingu twintip, a w SUP-ie freeride (deski poniżej 12 stóp i/lub pompowane). Jest to impreza absolutnie dla wszystkich – od weekendowych amatorów po Mistrzów Świata i obie te grupy będą licznie reprezentowane na linii startu! Już kilka lat temu Windmagedon pokazał jak świetną zabawą może być wspólne ściganie wszystkich pasjonatów sportów wodnych i uznaliśmy, że najwyższa pora kontynuować tę tradycję! 

Natomiast wyścigi nie będą jedynymi atrakcjami weekendu. Przy sprzyjających warunkach wiatrowych odbędzie się konkurs skoków Kite Big Air nad cyplem Rewskim, a bezwietrzne chwile zapełnią wyścigi na E-Foilach, Tow-In Freestyle, zmagania giga-SUPów czy pierwsze w historii wyścigi pumpfoilowe! 

Ponadto 16 firm zaprezentuje najnowsze kolekcje swojego sprzętu, o których będzie można nie tylko posłuchać ze sceny czy dotknąć na stoisku, ale również przetestować! 

Swój udział zapowiedzieli już m.in.:

  • Amado Vrieswijk, mistrz świata windsurfing freestyle
  • Claudio Nika, mistrz świata SUP
  • Pewien Mistrz Świata w kitesurfingu, którego tożsamość zostanie ogłoszona wkrótce
  • Taty Frans, najsympatyczniejszy windsurfer świata, przywożący karaibski klimat 
  • Maciek Rutkowski – mistrz świata windsurfing slalom, pomysłodawca festiwalu:

“King of the Bay reprezentuje coś czego zawsze chciałem doświadczyć w Polsce. Pomysł, który zrodził się w sferze marzeń, po 2 latach pracy całego zespołu ludzi wreszcie stanie się rzeczywistością! To impreza naprawdę dla wszystkich niezależnie od poziomu, sprzętu, wieku czy talentu. Wyzwanie? Owszem. Ale przede wszystkim świetna zabawa! To mój osobisty cel dopilnować, żeby w niedziele 2 czerwca każdy wyjechał do domu z uśmiechem na ustach!  Serdecznie zapraszamy, już nie mogę się doczekać!” – mówi Maciek Rutkowski 

Zapisy otwierają się w piątek 5 kwietnia. Do 15 kwietnia trwa promocja “Early Bird”, pozwalająca zapisać się o ponad 100 złotych taniej! 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: https://kingofthebay.pl/

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top