Testy

Challenger PSL 6.4

Test speedowego żagla Challenger PSL 6.4

Technika - średniozaawansowani

Przeżaglowanie

Przeżaglowanie sprowadza się generalnie do sytuacji kiedy żeglujemy na...

Technika - średniozaawansowani

Speed - technika szybkiego pływania

Oto kilka porad, dzięki którym osiągnięcie naprawdę wysoką prędkość!

 • Trapez niski czy wysoki? Maciek Rutkowski wyjaśnia różnice.

  Trapez niski czy wysoki? Maciek Rutkowski wyjaśnia różnice.

  Żeby wytłumaczyć różnice między trapezem wysokim, a niskim czyli wave’owym, a race’owym albo lędźwiowym albo siedzącym/siodełkowym musimy trochę cofnąć się w czasie. Przed erą krótkich i szerokich desek za najpopularniejsza teoria głosiła, że im deska węższa, tym szybsza.

   0 Zobacz więcej
 • HOT Superfly

  HOT Superfly

  Od jakiegoś czasu obserwujemy, jak żagle do foil windsurfingu stają się coraz bardziej specjalistyczne. Począwszy od od rekreacyjnej Hydry firmy Ezzy, do wyczynowego Neil Pryde’a EVO. Kolejnym modelem żagla, którego raczej nie chcielibyśmy używać z klasyczną deską, jest HOT Superfly.

   0 Zobacz więcej
 • Goya Regatta Pro - olimpijski sen

  Goya Regatta Pro - olimpijski sen

  Kogo jak kogo, ale firmy kojarzonej głównie ze sprzętem do radykalnego wave’u, raczej nie podejrzewalibyśmy o olimpijskie ciągoty. A jednak! Goya Windsurfing zaprezentowała swoją propozycję raceboarda, który ma szansę powalczyć o rolę następcy RS:Xa.

   0 Zobacz więcej
 • Windsurfer LT deską olimpijską?

  Windsurfer LT deską olimpijską?

  International Windsurfer Class Association niedawno zgłosiło swoją kandydaturę deski olimpijskiej do organizacji World Sailing, która ma zadecydować o sprzęcie, jaki pojawi się na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.

   0 Zobacz więcej
 • Kurs instruktorski z Energysports

  Kurs instruktorski z Energysports

  Kochasz windsurfing tak jak my? Lubisz kontakt z ludźmi? Wakacje spędzone nad wodą to spełnienie Twoich marzeń? Jeśli na te trzy pytania odpowiedź brzmi "TAK!" nasz kurs jest właśnie dla Ciebie!

   0 Zobacz więcej
 • Future Fly Boards - nowa marka zawodnika PWA

  Future Fly Boards - nowa marka zawodnika PWA

  Rynek desek windsurfingowych jest jednak znacznie pojemniejszy niż sądziliśmy. Kiedy wydawać by się mogło, że interes w tej dziedzinie to obecnie dość trudny temat, nowe firmy pojawiają się niczym grzyby po deszczu.

   0 Zobacz więcej
 • Unifiber Elevate iWindsurf 280

  Unifiber Elevate iWindsurf 280

  W ubiegłym sezonie mieliśmy okazję przetestować pierwszą pompowaną deskę windsurfingową firmy Unifiber. Wtedy nasz test podsumowaliśmy takimi słowami: Pierwsze wejście firmy Unifiber na rynek desek windsurfingowych z całą pewnością możemy uznać za udane.

   0 Zobacz więcej
 • Maciek Rutkowski - z życia zawodnika

  Maciek Rutkowski - z życia zawodnika

  Najlepszy polski windsurfer na arenie PWA, Maciej Rutkowski, startuje z nowym projektem. Jak sam opisuje, będzie to vlog lub mini serial dokumentalny o życiu za kulisami zawodowego windsurfera.

   0 Zobacz więcej

Na skróty

Ciekawostki

 • Secret Sails - tanie żagle z Hiszpanii

  Secret Sails - tanie żagle z Hiszpanii

  Kiedy słyszymy o tanim nowym sprzęcie windsurfingowym, przeważnie mamy skojarzenia z produktem o niskiej jakości. Hiszpańska firma żaglowa próbuje walczyć z tym stereotypem...

  zobacz więcej
 • Z GoPro na trapezie

  Z GoPro na trapezie

  Z kamerą GoPro zawsze związany był pewien kłopot - znalezienie takiego miejsca mocowania, aby było widać zarówno osobę płynącą na desce, jak i to co się dzieje dookoła.

  zobacz więcej

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.