2006-07-27 20:21, ~Konrad Jamroz konradj@hotsports.pl

Kupujemy nowy sprzęt
Każdy kto choć raz kupował nowy sprzęt wie jak trudny jest to wybór. Zakup nowej deski i żagla wiąże się nie tylko z wydatkiem gotówki ale również a może przede wszystkim z odpowiednim doborem sprzętu do naszych potrzeb i umiejętności. Najważniejsze jest bowiem zadowolenie ze sprzętu podczas jego użytkowania.


Każdy klient podchodzi do zakupów w swój własny sposób. Dla jednego najważniejsza będzie cena, dla innego marka sprzętu. Kolejny będzie zwracał szczególną uwagę na opinie znajomych a jeszcze inny będzie się sugerował testami sprzętu.

W naszej opinii najważniejsze jest to aby zakup był świadomy. Jeśli podejmujemy decyzje kierując się swoimi doświadczeniami i potrzebami. Dobrze jest jeśli możemy skonfrontować opinie o sprzęcie z innymi, najlepiej fachowcami lub wypróbować sprzęt samemu.

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek które można wykorzystać przy zakupie sprzętu:


->> Na początek należy się gruntownie zastanowić i odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących przyszłego użytkowania naszej nowej deski/żagla.

- gdzie/w jakich warunkach będziemy pływać na naszym sprzęcie (charakterystyka akwenu i siła wiatru)
- jakie są nasze umiejętności
- jaki rodzaj żeglugi preferujemy lub czego się chcemy nauczyć
- warunki fizyczne/siła


Odpowiedzi na te pytania pozwolą określić nasze potrzeby a co za tym idzie wybrać grupę/modele sprzętu spełniającego nasze wymagania. Znając te odpowiedzi możemy je skonfrontować z opisami sprzętu prezentowanymi przez producentów lub testerów.

->> Kolejnym etapem będzie określenie grupy docelowej sprzętu w obrębie której dokonamy ostatecznego wyboru. Na naszym rynku obecnie jest dostępnych kilka set modeli desek i żagli kilkudziesięciu producentów. Tak wiec wyodrębnienie z tego „Gąszczu” kilku modeli będzie bardzo przydatne.

->> W celu zawężenia swoich poszukiwań możecie skorzystać również z naszych wyszukiwarek na witrynie windsurfing.pl

- Wyszukiwarka desek >>>
- Wyszukiwarka żagli >>>
- więcej sprzętu windsurfingowego na www.SurfShop.pl >>

Dzięki nim przeszukiwanie będzie prostsze i szybsze.

->> Pomocna może się również okazać lektura testów sprzętu w magazynach specjalistycznych. Zawarte w testach materiały zawierają dość szczegółowe informacje o sprzęcie, dając jednocześnie porównanie do innych modeli w grupie.

->> Warto również zajrzeć na naszą witrynę i zapoznać się z zawartością działu Wasze Testy >>>. Znajdziecie tam usystematyzowane opinie naszych czytelników na temat sprzętu używanego przez nich na co dzień. Uwagi amatorskiego windsurfera mogą okazać się bardzo cenne.

->> Ważna jest również informacja czy kupujemy swój pierwsze sprzęt czy też dokupujemy kolejny element układanki. Zarówno w przypadku deski jak i żagla ważne jest aby nowy sprzęt maksymalnie poszerzył nasz zakres wiatrowy i możliwości pływania. Rozbudowując swój aby jego elementy wzajemnie się uzupełniał. Dobrze jest również, zwłaszcza w przypadku żagla aby elementy pędnika takie jak bom, maszt i przedłużka można było choć w części wykorzystać do nowego nabytku. Porady na temat doboru zestawu żagli znajdziecie w naszym artykule Jak wybierać żagle? >>>

->> Na koniec jeśli jest to tylko możliwe warto samemu wypróbować sprzęt na wodzi. Ostatnimi czasy dużo w tej kwestii się zmieniło. Na Helu można już wypróbować na wodzie najnowszy sprzęt. Najlepszym przykładem jest nowopowstałe Centrum Windsurfingu Chałupy 6 >>> gdzie oprócz szkoły windsurfingowej i sklepu można wypróbować przed zakupem sprzęt na wodzie.
Do naszej dyspozycji są najnowsze deski i żagle: Tabou, Gaastra, Starboard oraz The Loft. Oczywiście wszystko profesjonalnie przygotowane i gotowe do wyjścia na wodę.


Cena wypożyczenia sprzętu testowego nie jest zbyt wygórowana zwłaszcza, że pozwoli trafniej wydać dużo większe pieniądze inwestowane w nowy sprzęt. Oczywiście jeśli zakupimy sprzęt po testach nie będziemy musieli uiszczać opłaty za testowanie sprzętu.

Cennik Centrum Testowego

Sprzęt 1 godzina
zestaw deska + pędnik 80 zł
deska 40 zł
pędnik 40 zł

2 godziny
zestaw deska + pędnik 140 zł
deska 70 zł
pędnik 70 zł

1 dzień
zestaw deska + pędnik 390 zł
deska 190 zł
pędnik 190 zł


Na koniec życzymy wiele przyjemności przy zakupie nowego sprzętu i zadowolenia z jego użytkowania.


Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.