Aktualności

Foil drive – co to jest i dla kogo?

„Foil Drive” to system napędowy używany w różnych sportach wodnych, które wykorzystują foile umożliwiające unoszenie się sprzętu nad powierzchnią wody. Ten rodzaj napędu jest szczególnie popularny w sportach takich jak surfing, wingfoil, czy stand-up paddleboarding (SUP), gdzie dodatkowy napęd elektryczny może znacząco ułatwić osiąganie i utrzymanie odpowiedniej prędkości.

Jak działa Foil Drive?

Foil Drive opiera się na elektrycznym silniku zamontowanym na maszcie, zaś bateria znajduje się pomiędzy deską, a foilem. Silnik ten napędza małą śrubę (posiadającą dwa lub trzy płaty), która pomaga w generowaniu wystarczającej prędkości do unoszenia się ridera i deski nad wodą. Dzięki temu użytkownik może łatwiej i szybciej startować na fali lub na spokojnej wodzie, niezależnie od siły wiatru.

Zalety Foil Drive:

Łatwość użycia: Foil Drive pomaga w osiągnięciu niezbędnej prędkości do startu (wejścia w lewitację), co jest szczególnie pomocne dla początkujących.

Większa kontrola: System może ułatwić kontrolę nad sprzętem na wodzie, kontrolę nad prędkością umożliwiając stabilniejszą i płynniejszą jazdę.

Wszechstronność: Możliwość korzystania z Foil Drive w różnych warunkach wodnych, nawet gdy brakuje idealnych warunków do surfingu czy też wietrznych do wingfoila.

Zastosowania Foil Drive:

E-foiling: Foil z napędem elektrycznym, który umożliwia jazdę bez potrzeby fal, czy silnego wiatru.

Wzmocniony SUP: Stand-up paddleboarding z dodatkowym napędem, co pozwala na dłuższe trasy i łatwiejsze pokonywanie większych odległości.

Surfing i wingfoil: Użycie Foil Drive w tych dyscyplinach może zwiększyć ich dostępność i przyjemność, szczególnie w mniej sprzyjających warunkach.

Systemy Foil Drive są ciągle rozwijane i udoskonalane, a ich rosnąca popularność świadczy o potencjale do dalszej innowacji i kolejnej rewolucji w sportach wodnych. Jeśli masz ochotę przetestować FOIL DRIVE zapraszamy już od połowy czerwca 2024 r. do naszej szkoły FunSurf w Chałupach. Kliknij tutaj i zapoznaj się z ofertą dotyczącą przetestowania Foil Drive.  Jesteśmy dealerem marki Foildrive w Polsce i chętnie udzielimy Ci niezbędnych informacji, porad, podzielimy się naszymi doświadczeniami dotyczącymi tego sprzętu. Oczywiście możesz go również w naszej szkole zakupić. Jeśli zakupisz u nas zestaw FOIL DRIVE opłaty za czas testowania będą w 100% zwrócone. Zapraszamy do kontaktu z Danielem Michalskim, specjalistą od wingfoila, jak również napędu foil drive tel. 505109449.

Źródło: https://wingfoil.pl/

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top