Aktualności

Skrzydlate nowości NeilPryde’a – FLY SL i FIREFLY

Do skrzydlatej floty NeilPryde’a odłączyły dwa nowe modele wingów – słabowiatrowy FLY SL oraz przeznaczony do freestyle’u i surfowania na falach FIREFLY. Oto jak swoje nowości przedstawia producent: 

NeilPryde FLY SL

NeilPryde Fly SL to całkowicie nowa konstrukcja zoptymalizowana pod kątem osiągów przy lekkim wietrze, szczególnie dla cięższych wingsurferów. Fly SL wykorzystuje koncepcję NP high lift (wprowadzoną w oryginalnym Fly, aby zapewnić zarówno wczesny start ORAZ lekkie, responsywne prowadzenie), ale jest zoptymalizowany do latania w dolnym zakresie z bardziej płaską sekcją krawędzi natarcia, nieco niższym współczynnikiem kształtu i zmniejszonym przesunięciem ciągu skrzydła, aby utrzymać środek mocy równomiernie rozłożony na obie ręce.

FLY SL wyposażono w nowy uchwyt/bom Mono, który sprawia, że pierwsze chwyty i manewry są tak łatwe, jak to tylko możliwe, a krótsza rozpiętość skrzydła powoduje, że FLY SL lepiej nadaje się dla dzieci i mniejszych surferów.

Ideą projektu NP FLY SL było zmaksymalizowanie wykorzystania dni z lekkim wiatrem na jeziorach Europy. Nowy FLY SL wcześnie startuje i długo pozostaje w powietrzu. FLY SL został szczególnie zoptymalizowany dla cięższych riderów korzystających z większych desek, ale jest zrównoważony i kontrolowany w sposób, który przynosi korzyści wszystkim osobom, chcącym przesunąć swoją minimalną prędkość startową do granic możliwości przy najsłabszym wietrze.

Dostępne rozmiary: 7.0, 8.0

FIREFLY

NeilPryde FIREFLY – całkowicie nowa konstrukcja zoptymalizowana pod kątem freestyle’u i surfingu. FIREFLY łączy w sobie koncepcję NP high lift (wprowadzoną w oryginalnym Fly, aby zapewnić zarówno wczesny start, jak i lekką, responsywną obsługę) z wieloma nowymi funkcjami, opracowanymi z naszym zespołem testowym Freestyle i Wave. Charakteryzuje się znacznie zmniejszoną rozpiętością skrzydła, by wymiernie ułatwić wykonywanie manewrów rotacyjnych oraz jazdę na falach. FIREFLY wyposażony jest w nowy uchwyt NP Mono, który działa jak bom, a także uproszczoną ramę, ze sztywniejszym wyczuciem, dla płynniejszego prowadzenia skrzydła w łopocie oraz podczas backwindowych trików. 

Z zalet Firefly’a skorzystają nie tylko doświadczeni fani freestyle’u i jazdy na falach. Dzięki niższemu współczynnikowi kształtu, sporej mocy startowej, a także nowemu uchwytowi, również dla początkujących wingsurferów będzie on doskonałym skrzydłem do rozpoczęcia przygody z wingfoilem. 

Dostępne rozmiary: 2.0, 2.5, 3.0, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0, 5.5, 6.0

Źródło: https://www.neilpryde.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top