Aktualności

King of the Bay – postacie i atrakcje! 

Już tylko dni dzielą nas od największej imprezy sezonu – King of the Bay, która rozpocznie się w najbliższy czwartek w Rewie! Do udziału zapisało się ponad 240 zawodników z 12 krajów, 15 wystawców, 9 Mistrzów i Mistrzyń Świata. Zapowiadają się 4 dni super zabawy, 3 foodtrucki, 3 imprezy, 1 ciężarówka z piwem i około 40.000 zł w nagrodach rzeczowych. 

Kogo na niej zobaczymy i jakie atrakcje czekać będą na uczestników? Zaczynamy od zaproszonych gości!

Sarah-Quita Offringa

Skąd: Aruba, Karaiby

Sport: Windsurfing

NAJLEPSZA WINDSURFERKA WSZECHCZASÓW! 22x Mistrzyni Świata: pierwszy tytuł we freestyle’u w wieku 16 lat, potem co roku we freestyle’u i kilka w wavie i w slalomie. Otwarta, uśmiechnięta, nauczyła się 3 słów po polsku. Wystartuje w wyścigu i Hydrosfera Tow-In Freestyle. 

Claudio Nika

Skąd: Włochy/Albania

Sport: SUP

Mistrz Świata SUP SprintSponsorowany przez małą Polską manufakturę z Poznania – SupBass, ręcznie robiącą deski do SUP. Można pytać o ananasa na pizzy.

Ben Profitt

Skąd: Anglia, mieszka w Portugalii 

Sport: Windsurfing

Komentator PWA World Tour, Youtuber , właściciel Windsurfing.tv, zabawny koleś. Wygrał halowe zawody PWA na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2014! Miał dziewczynę z Polski przez wiele lat. Pierwszy raz był w Polsce w 1999 w Pucku na Mistrzostwach Świata Juniorów – wspomina że to był dziki wschód. Mieszka w Sagres w Portugalii, z Portugalką ma córkę Vianę.

Tomer Shamgar

Skąd: Izrael 

Sport: Windsurfing 

Dobry freestyle-wave wariat z izraela. Wystartuje w Hydrosfera Tow-In Freestyle.

Amado Vrieswijk

Skąd: Bonaire, Karaiby / Holandia 

Sport: Windsurfing

Mistrz Świata Freestyle 2021. Od kiedy wygrał zaczął skupiać się na Slalomie, tam Wicemistrz Świata 2023 (miejsce przed Maćkiem Rutkowskim). Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych windsurferów wszech czasów. Waży w okolicach 100kg, na siłowni minimum 5 razy w tygodniu. Uwielbia Formule 1, sam jest szybki za kółkiem. Wystartuje w wyścigu i Hydrosfera Tow-In Freestyle.

Taty Frans

Skąd: Bonaire

Sport: Windsurfing

Wielokrotny Wice-mistrz Świata Freestyle, potem wielokrotnie na podium w Slalomie. Od biednej rodziny rybaków z Bonaire do jednego z najbardziej znanych i kochanych windsurferów Świata. Mega śmieszny, pozytywny gość. Bestia na siłowni, łamacz kobiecych serc. Tatuaże głównie wodnych rzeczy, oceanu, ryb, żółwi itp. Jego prawdziwe imię to Elton. Wystartuje w wyścigu i Hydrosfera Tow-In Freestyle.

Arnon Dagan

Skąd: Izrael

Sport: Windsurfing

Wielokrotny Wice-Mistrz Świata w Formule Windsurfing i Slalomie. W swoich złotych latach spędzał 2 miesiące w roku w Polsce, w Łebie, Juracie, Międzyzdrojach podczas regat Era Cup i Allegro Cup. W Łebie poznał Polkę Beatę, z którą ma dwójkę dzieci. Nagrywa piosenki, słynie z kocich ruchów na parkiecie. Właściciel firmy Future Fly, produkującej deski, sponsorującej między innymi Tatiego Fransa i Amado Vrieswijka, których ze sobą przywiózł.

Mark Shinn

Skąd: Anglia, mieszka w Polsce

Sport: Kitesurfing / Wingfoil / SUPfoil

Legenda kitesurfingu, 2x Mistrz Świata, zwycięzca King of the Air. Przeprowadził się na Teneryfę w wieku 16 lat, żeby zostać windsurferem, ale odkrył kiteboarding. 25 lat później nadal codziennie na desce, teraz rownież na windfoilu, pumpfoilu i supfoilu – jeśli coś lata nad wodą, Mark robi to dobrze. Ma żonę Polkę, Malwinę i mieszka w… Tychach!

Maciek Rutkowski

Skąd: Słupsk 

Sport: Windsurfing

Pierwszy Polski Mistrz Świata PWA World Tour (2022) . Specjalizuje się w slalomie ale kocha windsurfing i wszystkie sporty wodne (nawet kite’a tylko nikomu nie mówcie). Pomysłodawca i współorganizator festiwalu. Poza wyścigiem wystartuje też w NestBank Efoil Racing.

Karolina Kluszczyńska

Skąd: Gdańsk 

Sport: Wingfoil

Najlepsza polska wingfoilerka. Po 10 latach kariery w windsurfingu zmieniła sport i to był strzał w dziesiątkę. Sezon 2023 skończyła na 3. miejscu w Mistrzostwach Świata Wingfoil. Ma wierną suczkę Bailey.

Przemek Miarczyński

Skąd: Sopot

Sport: Wingfoil, Windsurfing, Kiteboarding

Jedyny polski męski medalista olimpijski w windsurfingu (2012). Mistrz Świata 2003. Obecnie trener polskiej kadry narodowej w windsurfingu. Ojciec trójki dzieci, z której dwójka też startuje w King of the Bay. Oni na windsurfingu, on na wingu, w którym zakochał się po zakończeniu kariery windsurfingowej. Przez chwilę, gdy windsurfing wypadł z Igrzysk, trenował nawet kiteboarding który go zastąpił.

Wojtek Brzozowski

Skąd: Warszawa

Sport: Windsurfing

Legenda polskiego windsurfingu. Wielokrotny Mistrz Świata. Znany z odważnych teorii i epickich imprez. Ojciec małej Julki.

Monika Bronicka

Skąd: Mrągowo / Mazury

Sport: SUP

Olimpijka Sydney 2000 i Ateny 2004, wielokrotna mistrzyni Polski w żeglarstwie, a od kilku lat zawodniczka SUP. Zdążyła już 3x zdobyć Mistrzostwo Polski w swojej nowej dyscyplinie.

Wydarzenia

1. Wyścigi długodystansowe przez Zatokę Pucką

Wyróżniamy następujące kategorie sprzętowe: 

 • Windsurfing Open
 • Windsurfing Fin (deski bez foila)
 • Kiteboarding Open
 • Kiteboarding Twintip (deski bez foila)
 • Wingfoil Open
 • SUP Open
 • SUP Freeride (dla desek poniżej 12 stóp i wszystkich pompowanych)

Wyróżniamy następujące kategorie wiekowe:

 • Giermki (poniżej 15 lat)
 • Mini Książęta – Mini Księżniczki (poniżej 17 lat) – Książęta – Księżniczki (poniżej 20 lat)
 • Królowie – Królowe (open)
 • Król Ojciec – Królowa Matka (powyżej 45 lat)
 • Król Dziadek – Królowa Babcia (powyżej 55 lat)

2. Hydrosfera Tow-In Freestyle

Tow-In Freestyle to windsurfingowa alternatywa na bezwietrzne dni. Skuter rozpędza zawodnika na holu (stąd nazwa) do 60-70 km/h, zawodnik czuje wtedy w żaglu wiatr pozorny, może puścić linę i wykonać trick. Wystartuje 8-10 osób. 

3. Nestbank E-Foil Racing

E-Foil czyli elektryczne deski z foilem wyciągają nawet 60km/h lewitując nad wodą.

4. MAG Pumpfoil Racing

Pumpfoil czyli wodne perpetum mobile. O co w tym chodzi możecie podejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=bOYfuSessUQ

5. Easy-Surfshop Monstair SUP

Wyścigi giga SUPów, w drużynach po 6 osób to zawsze niezłe jaja! A u nas oprócz nagrody dla najszybszej drużyny będzie też nagroda publiczności – czym ją wygracie? Może to być strój, przebranie, styl wiosłowania, skład… a może po prostu szybkość?. Plotka głosi że team 50-latków przebranych za krowy (albo wszyscy za jedną!) już mocno trenuje! Kryptonim stek sezonowany.

6. Darmowe szkolenia pumpfoil

Przez wszystkie 4 dni będzie można spróbować pumpfoila pod okiem instruktora z ramienia Polskie Stowarzyszenia Pumpfoil (PS Pumpfoil).

7. Darmowe testy efoil

Przez wszystkie 4 dni będzie można spróbować efoila. 

8. Darmowe lekcje deskorolki

2 dni (prawdopodobnie piątek i sobota) dostępny będzie instruktor deskorolki na naszej mini rampie. 

9. Darmowe treningi motoryczne pod sporty wodne

Przez dwa dni dostępny będzie Piotr Szwiec. Trener przygotowania motorycznego kadry narodowej w surfingu, windsurfer, surfer, autor programu treningowego Ready to Surf. Poprowadzi 2x po godzinie treningów motorycznych dla chętnych. Daty i godziny potwierdzimy.

10. Prezentacje sprzętu na scenie

Każdy wystawca ma określoną liczbę prezentacji na scenie. Będą prezentować sprzęt marek, które dystrybuują, opowiadać o nowinkach itp. Między innymi pojawią się zestawy takich marek jak: Starboard, Point-7, Future Fly, WeOne, Ezzy, Shark, Xenon, Core Kites, Nobile, Ogarniam, SupBass, Jobe, NeilPryde, JP, Exocet, Unifiber, Loft Sails, The Virus, Flite.

Źródło: https://kingofthebay.pl/

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top