Aktualności

Maciek Rutkowski dołącza do Neilpryde Windsurfing

Neilpryde Windsurfing i Maciek Rutkowski ogłaszają współpracę jednej z najszybszych marek windsurfingowych w historii z mistrzem PWA w slalomie. 

Maciek Rutkowski:

„Dorastałem ubóstwiając team Neilpryde, kolekcjonując kasety VHS i katalogi, tak naprawdę chciałem być freestyle’owcem jak Josh Stone lub wave’owcem jak Polakow, ale będąc z Polski nie miałem wyboru i musiałem iść w wyścigi… jak Antoine! Albo mój przyjaciel Wojtek Brzozowski, który właśnie zdobył tytuł mistrza świata Formuły RS1. Zdobyłem tytuł Junior World Title w Formule z pierwszym Ultra-Cam RS:Racing w 2007 roku i to sprawiło, że marzenie stało się jeszcze silniejsze. 17 lat później czuję to samo – Neilpryde to Ferrari windsurfingu i czuję się bardzo wdzięczny i zaszczycony, że mogę dołączyć do tak znakomitego zespołu. Oczywiste jest, że celem jest wspólne zwycięstwo, ale jestem również gotowy wnieść swój wkład w każdy możliwy sposób. Spędziwszy kilka dni z nowymi żaglami, jestem pod takim samym wrażeniem i podekscytowany jak ten dzieciak w tamtych czasach i nie mogę się doczekać, aby zabrać je na wyścigi dookoła świata! To będzie wspaniały rok!”

Neilpryde:

„Maciek pokazał swój potencjał na wiele sposobów w ciągu ostatnich kilku lat. Od czasu pandemii Covid był jednym z najsilniejszych i najszybszych zawodników na świecie, czego kulminacją był tytuł mistrza świata w 2022 roku. Energia i pasja Maćka do tego sportu są niezrównane, co czyni go atutem nie tylko na torze wyścigowym, ale także na plaży, promując nasz sport z całą swoją pasją. Jego wiedza, doświadczenie i talent sprawiają, że jest niesamowitym zawodnikiem, który dołączy do naszego zespołu. Polak ciężko pracował na Teneryfie i dochodzą nas słuchy, że jest gotowy, by ponownie walczyć o tytuł mistrza świata. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co osiągnie na naszym sprzęcie. Witamy w zespole Maćka!”

Maćkowi życzymy dalszych sukcesów w nowym teamie! 

Źródło: https://www.neilpryde.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top