Aktualności

GA Wings Cross i Poison 2024

Po ubiegłorocznych gruntownych zmianach w skrzydłach Cross i Poison nie spodziewaliśmy się w tym roku jakichś znaczących modyfikacji w projektach Gaastry. A jednak. Wingi GA ponownie prezentują odświeżone kształty i zmiany konstrukcyjne. Oprócz tego do palety GA już niebawem dołączą dwa kolejne modele: słabowiatrowy Cross LW i regatowy JET. Ale o nich będziemy mogli coś napisać dopiero za jakiś czas. Teraz o zmianach w aktualnych modelach.

GA Cross 2024

Cross to wszechstronne skrzydło do ogólnie rozumianego freeride’u. W nowym modelu zastosowano zaawansowany układ paneli BAT, odpowiadający za optymalną kontrolę naprężenia materiału, a co za tym idzie wyjątkową stabilnością. Do budowy skrzydła użyto w środkowej części najnowocześniejszy materiał spinakerowy VoltNova, charakteryzujący się lekkością i zwiększoną wytrzymałością. Na krawędzi spływu pojawił się jeszcze mocniejszy i trwalszy materiał VoltNova+, zapewniając stałą moc, reaktywne prowadzenie i stabilne właściwości lotne.

W konstrukcji krawędzi natarcia i tuby poprzecznej zastosowano nowy materiał ForceTec Dacron, dzięki czemu uzyskano bardzo sztywny i wytrzymały szkielet, który zapewnia świetną kontrolę i bezpośrednie prowadzenie. A wszystko to przy zachowaniu imponującej mocy i łatwości pompowania. 

Cross wyposażony jest w sztywne uchwyty i nowe zawory powietrza, znane choćby z desek SUP. Dostępny w rozmiarach od 2.8 do 6.2 m. 

GA Poison 2024

Poison jest skrzydłem dla osób szukających wyższych osiągów i większej zwinności. W edycji 2024 projektanci Gaastry intensywnie pracowali nad optymalizacją rozłożenia sił, czego efektem jest nowy układ paneli BAT. Segmentowane panele w przedniej części doskonale definiują profil, podczas gdy prostopadłe panele z tyłu minimalizują rozciąganie. Sprytny system przerywanych szwów i mini listew w tylnej części pomaga stabilizować krawędź spływu.

Stabilność i lekkość skrzydła zostały dodatkowo ulepszone dzięki zastosowaniu nowego materiału VoltNova z potrójnym ripstopem w środkowej części Poisona. Połączenie tego z jeszcze mocniejszym i bardziej odpornym na rozciąganie materiałem VoltNova+ na krawędzi spływu zapewniło stałą moc, wyjątkową reaktywność oraz niezwykle wysoką  kontrolę. 

Wprowadzenie innowacyjnego materiału ForceTec Dacron dało efekt niezwykle sztywnej i wytrzymałej krawędzi natarcia oraz tuby poprzecznej, zapewniając bezpośrednie i reaktywne prowadzenie, a także kolejny raz wpłynęło na zwiększoną kontrolę. Dzięki tym cechom Poison ma zaskakiwać wysokimi prędkościami, zwinnością w najbardziej kreatywnych trikach freestyle oraz podczas jazdy na fali. 

Poison również wyposażony jest w sztywne uchwyty i nowe, „supowe” zawory powietrza. Dostępny w rozmiarach od 2.2 do 6.2 m. 

Pierwsze egzemplarze GA Cross i Poison 2024 mają być dostępne u polskiego dystrybutora, Easy-surfshop.pl, już w marcu. 

Źródło: ga-foils.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top