Aktualności

Neoprenowa rewolucja

Opadające liście za oknem powoli zwiastują zmianę sezonu. Silniejsze wiatry niosą ze sobą również niższe temperatury. Postanowiliśmy przy tej okazji powrócić do tematu pianek, zwłaszcza że sprzęt ten mocno ewoluował przez ostanie lata. W dziedzinie pianek również zaszła rewolucja. Dzisiejsze ubiory neoprenowe są wprost naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami poprawiającymi komfort i izolacje termiczną. 

Aby dokładnie zgłębić dla Was temat postanowiliśmy przy tej okazji odwiedzić sklep Hydrosfera, który może się poszczycić naprawdę bogatą ofertą nowoczesnych strojów neoprenowych. Nowoczesne pianki neoprenowe charakteryzują się kilkoma kluczowymi cechami, które sprawiają, że są one atrakcyjne dla miłośników sportów wodnych i nie tylko:

Izolacja termiczna: Nowoczesne pianki neoprenowe są zaprojektowane tak, aby dłużej utrzymywać ciepło ciała, dzięki czemu można komfortowo uprawiać sporty wodne nawet w chłodniejszych warunkach. Zastosowanie nowoczesnych materiałów neoprenowych, takich jak na przykład:  neopren MX4 Yamamoto 39 używany w piankach firmy Mystic pozwala zachować jednocześnie wysoki współczynnik rozciągliwości i doskonałą izolację termiczną. Nowoczesne kombinezony oprócz samego neoprenu posiadają różnego rodzaju warstwy wewnętrzne. W piankach Mystic dodatkowe wyściółki: Flaremaesh+ i Foxfleece przede wszystkim stanowią dodatkowa warstwę docieplającą, jednocześnie wpływając na poprawę komfortu użytkowania. Bardzo istotnym elementem wpływającym na izolacje pianki są szwy zabezpieczone wodoodporną taśmą,

Elastyczność i swoboda ruchów: Dzięki zaawansowanym technologiom w produkcji, nowoczesne pianki są elastyczne i dopasowują się do ciała, pozwalając na pełną swobodę ruchów i wygodę podczas aktywności na wodzie. Neopreny są wyczuwalnie cieńsze, zapewniając przy tym lepsza izolacje termiczną 

Ulepszone zamki: W piance neoprenowej, takiej jak w kombinezonach do nurkowania czy skafandrach, można spotkać różne rodzaje zamków, w tym zamek przedni i zamek tylni, które służą do zamykania i otwierania kombinezonu. Poniżej przedstawiam kilka popularnych rodzajów zamków stosowanych w piance neoprenowej:

Zamek przedni (Front Zip): Zamek błyskawiczny na przodzie: Jest umieszczony na klatce piersiowej, co zapewnia większą szczelność niż zamek tylny. Jest to coraz bardziej popularna opcja w kombinezonach neoprenowych. Zamek wszyty z przodu nieco utrudnia założenie i ściągnięcie pianki, ale wynagradza nam ten trud elastyczność i wygoda na wodzie. 

Zamek tylni (Back Zip): Zamek błyskawiczny na plecach: Ten rodzaj zamka znajduje się na plecach kombinezonu. Niektórzy preferują go ze względu na wygodę noszenia i łatwość zakładania. Zakładki izolujące zamki tylne również uległy znacznemu ulepszeniu.

Zipless: Brak zamka w piance neoprenowej. Zapięcie to jedynie elastyczny ściągacz, który stanowi bardzo dobra izolacje od wody 

Niska waga: Nowoczesne pianki są zazwyczaj lekkie, co pozwala na mniejsze zmęczenie podczas dłuższych sesji na wodzie.

Trwałość i odporność na uszkodzenia: Wprowadzenie bardziej wytrzymałych materiałów i technologii produkcji sprawia, że nowe pianki są bardziej odporne na uszkodzenia, co przekłada się na ich dłuższą żywotność.

Większa liczba dostępnych modeli i kolorów: Nowoczesne pianki są dostępne w szerokim zakresie modeli, kolorów i wzorów, co pozwala klientom wybrać produkt, który najlepiej odpowiada ich preferencjom i stylowi.

Ekologia: Niektóre nowoczesne pianki są produkowane z myślą o ochronie środowiska, wykorzystując bardziej przyjazne dla natury materiały i technologie produkcyjne.

Podsumowując, nowoczesne pianki neoprenowe łączą wygodę, trwałość i funkcjonalność, tworząc produkty, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników sportów wodnych. Dzięki ciągłym innowacjom w tej dziedzinie nowe pianki neoprenowe wyróżniają się bardziej zaawansowaną technologią, lepszą wydajnością i większym komfortem użytkowania niż starsze modele. Kiedyś pianki były w całości gumowane i niełatwo było o mechaniczne uszkodzenia.  Były również ciężkie i sztywne. Dzisiejsze pianki są miękkie, elastyczne i lekkie.

Przy okazji naszej wizyty w Hydrosferze pragniemy podzielić się z Wami zaletami zakupów w profesjonalnym sklepie stacjonarnym

Zakup pianki neoprenowej w sklepie stacjonarnym ma wiele zalet w porównaniu z zakupem online, zwłaszcza w przypadku takiego produktu, który ma bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas sportów wodnych. Oto kilka zalet zakupu pianki neoprenowej w sklepie stacjonarnym:

Możliwość przymierzenia: W sklepie stacjonarnym możesz przymierzyć piankę, co pozwala na sprawdzenie, czy rozmiar i krój są odpowiednie dla twojego ciała. To kluczowe, ponieważ dopasowanie jest niezwykle istotne, aby pianka była wygodna i spełniała swoją funkcję.

Profesjonalna pomoc: W sklepie stacjonarnym masz dostęp do doświadczonych pracowników lub specjalistów, którzy mogą udzielić ci fachowej porady dotyczącej wyboru odpowiedniego modelu pianki oraz udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania.

Bezpośredni kontakt z produktem: Możesz dotknąć, obejrzeć i ocenić jakość pianki bezpośrednio przed zakupem. To pozwala uniknąć rozczarowań związanym z ewentualnymi ukrytymi wadami lub niedoskonałościami produktu.

Natychmiastowa dostępność: W sklepie stacjonarnym, jeśli znajdziesz odpowiednią piankę, możesz ją od razu zakupić i zabrać ze sobą. Nie musisz czekać na dostawę ani martwić się opóźnieniami.

Możliwość porównania produktów: Możesz bezpośrednio porównać różne modele i marki pianek, sprawdzając, która najlepiej spełnia twoje potrzeby i oczekiwania.

Szybka wymiana lub zwrot: Jeśli po zakupie okaże się, że pianka nie jest odpowiednia, możesz łatwiej dokonać zwrotu lub wymiany w sklepie stacjonarnym niż w przypadku zakupu online.

Wsparcie po zakupie: W razie potrzeby, sklep stacjonarny może zapewnić wsparcie posprzedażowe: pomocy przy ewentualnej naprawie czy konserwacji pianki.

Rozmowy z innymi klientami: Możesz wymieniać się doświadczeniami i opiniami z innymi klientami w sklepie, co może pomóc w dokonaniu lepszego wyboru.

Zakupy stacjonarne oferują wiele korzyści, w tym natychmiastową dostępność, wsparcie od personelu oraz możliwość negocjacji. To także szansa na społeczny kontakt i wsparcie lokalnych biznesów. Warto zatem robić zakupy stacjonarnie, zwłaszcza gdy chcemy dokładnie poznać produkt przed zakupem! 

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top