Aktualności

Ostatni przystanek Maćka Rutkowskiego przed finałem

Maciek Rutkowski jest już na Sylcie, gdzie wystartuje w zawodach cyklu Mistrzostw Świata PWA w windsurfingu, których jest liderem. Sylt jest znany z doskonałych warunków wiatrowych, a Morze Północne ze swojej zmienności. Podczas tej rundy może wydarzyć się wszystko! Rutkowski prowadzi w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata PWA w slalomie, ale jego konkurenci depczą mu po piętach. 

Aktualny Mistrz Świata, największą niemiecką wyspę zna doskonale. Był tam już ponad 20 razy. Bywało, że starty układały się tam nawet 2 razy do roku. Tym razem wystartuje w zawodach rangi Mistrzostw Świata PWA. To największy event windsurfingowy w tej części świata, który ma już ponad 30-letnią tradycję. Maciek swoją przygodę z Syltem zaczął w 2003 roku jako kibic. Teraz by zobaczyć go i jego konkurentów w akcji, na wyspę przyjeżdża nawet kilkadziesiąt tysięcy kibiców, celebrując ogromne święto windsurfingu. „Mimo tego, że znam tę wsypę i jej kaprysy dość dobrze, nigdy nie wiem czego się tam spodziewać – może być słońce i słaby wiatr, a może być gniew Morza Północnego. Nie da się do tego przygotować. Podobnie jak w Polsce wiatr może wiać z każdego kierunku, a woda może być od totalnie płaskiej po cztero-metrowe fale! Także spodziewam się, że wygra ten, kto najszybciej zaadaptuje się do wiecznie zmieniających tam warunków.” – mówi Maciek Rutkowski, Mistrz Świata PWA. 

Maciek Rutkowski prowadzi aktualnie w drabince touru PWA (30300 punktów) ale doświadczenie mówi, że na tym etapie zawodów, trudno cokolwiek planować. „W ogóle się na tym nie skupiam. Dwie imprezy do końca, więc wszystko się może zdarzyć. Napewno jestem na dobrej pozycji, ale na razie myślę o dobrych pierwszych metrach wyścigu na Sylcie, a nie o finale w Japonii.” – komentuje Rutkowski i dodaje: „Fizycznie czuję się super, zero kontuzji, a forma mi dopisuje. Mentalnie też miałem prawie miesiąc przerwy od stresu na Fuertaventurze.  To bardzo mi pomogło naładować akumulatory i złapać trochę nowej perspektywy – świeżego spojrzenia na rywalizację. Nie mogę się już doczekać startu!”. 

5 eliminacja Mistrzostw Świata na Sylcie odbędzie się w dniach 22.09 – 1.10. Maciek Rutkowski prowadzi w klasyfikacji generalnej, na drugiej pozycji jest Pierre Mortefon, a na trzeciej Matteo Iachino. Więcej informacji o Maćku na stronie www.maciekrutkowski.pl a o Tourze PWA na www.pwaworldtour.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top