Aktualności

Starboard X-15 – monotypowa klasa wingfoil race 

Starboard, idąc śladem sukcesu klasy iQFoil, wprowadza do świata sportów wodnych nową monotypową klasę race – X-15. Będzie to wyczynowy zestaw do wingfoila, składający się z deski, skrzydeł i foila. Jego premiera odbędzie się już na początku przyszłego miesiąca nad jeziorem Garda, w ramach zawodów Foiling Week 2023. O pierwszych informacjach odnośnie nowego sprzętu możemy dowiedzieć się z notki prasowej producenta: 

Klasa X-15: Foiling Week 2023 zaprezentuje przyszłość wyścigów wingfoil. 

Już na początku lipca odbędą się 10. jubileuszowe regaty Foiling Week nad jeziorem Garda. Właśnie wtedy klasa X-15 dołączy do innych nowych i ekscytujących klas foilowych. Oddzielne wyścigi dla tej klasy odbędą się w dniach 3-5 lipca 2023 r. – wydarzenie to posłuży jako pierwsza demonstracja nowej klasy X-15. Starboard zapewni za darmo 15 kompletnych zestawów sprzętu, oferując ekscytujące wrażenia wyścigowe dla wszystkich uczestników.

Dostarczony sprzęt klasy X-15 zaoferuje najnowocześniejszą technologię, zaprojektowaną do wyścigów z wczesnym startem, stabilnością przy dużych prędkościach i maksymalnymi osiągami.

W zestawie znajdzie się: 

Skrzydło: 5 skrzydeł FreeWing PRO v2 dla każdego zawodnika, o długości od 3,0 m do 6,7 m.

Deska: Starboard X-15 foilboard: 85L Carbon Sandwich Construction

Foil: Całkowicie nowy pakiet od Starboard Foils, zaprojektowany do wingfoilowych wyścigów. Zestaw zawiera 95-centymetrowy maszt z włókna węglowego, dwa rozmiary przednich skrzydeł (560 i 820), dwa rozmiary tylnych stabilizatorów i trzy opcje długości kadłuba.

W trakcie wydarzenia na miejscu pojawi się zespół ekspertów Starboarda, składający się z Remiego, Dana, Adriena i Sveina, którzy zapewnią pomoc i wsparcie . Ekipa Starboarda będzie obecna na miejscu od soboty 1 lipca, jeśli ktoś chciałby obejrzeć sprzęt, dowiedzieć się więcej o klasie lub zadać inne pytania.

Źródło: https://x-15class.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top