Aktualności

Ezzy Wave 2023

Model Ezzy Wave powstał w 2020 roku jako uniwersalny żagiel wave, oferujący zarówno wczesne wejście w ślizg w wymagających warunkach onshore, a także poręczność i dynamiczną manewrowość na falach przy wietrze side-shore. Po prostu klasyczny, wszechstronny żagiel wave, trafiający w wymogi szerokiego grona windsurferów, którzy cenią sobie nie tylko dobre właściwości prowadzenia na wodzie, ale też wysoką jakość wykonania. 

Po dwóch latach testów firma Ezzy przedstawia nową wersję modelu Wave, w którym zastosowano więcej zmian niż w typowej wymianie rocznikowej. Oto czego one dotyczą:

  • David Ezzy udoskonalił krzywiznę kieszeni masztowej w taki sposób, aby ciąg żagla pozostawał w tym samym miejscu w każdym rozmiarze. 
  • Listwy są lekko cofnięte w stosunku do kieszeni masztowej. Jest to bardzo subtelna modyfikacja, której można nie dostrzec spoglądając pobieżnie na żagiel. W efekcie nowy Ezzy Wave łatwiej się obraca oraz szybciej wygasza moc. 
  • Największą wizualną zmianą jest nowy kontur w mniejszych rozmiarach. Żagle 4.0 i mniejsze mają wydłużony róg szotowy. W ten sposób poprawiono stabilność, którą naprawdę można odczuć podczas skoków.
  • Wszystkie rozmiary mają większe okno dla lepszej widoczności.
  • Większe rozmiary mają bardziej bezpośredni ciąg i lepiej przyspieszają przy słabym wietrze. 

Ezzy Wave dostępny jest aż w trzynastu rozmiarach od 2.8 do 6. 3m. 

Źródło: www.ezzy.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top