Aktualności

Nauka latania na wingu w szkole FunSurf

Gdzie zacząć naukę i mieć pierwsze lekcje na WingFoil’u lub Wingsurfingu w Polsce? Zdecydowanie zapraszamy do szkoły i wypożyczalni Wingsurfingu oraz WingFoil’a FunSurf w Chałupach na Helu.

Szkolenie na windsurfingu czy wingfoilu z FunSurf to już codzienność! Również w sezonie 2022 FunSurf zaprasza na lekcje, kursy, w tym nowość – kursy grupowe na wingfoilu lub windsurfingu oraz do profesjonalnej wypożyczalni i centrum testowego wingfoil’a. 

Dlaczego warto uczyć się wingsurfingu i wingfoila w szkole Funsurf?

FunSurf to jedna z pierwszych, a zarazem jedna z najbardziej profesjonalnych szkół wing foila w Polsce! Wszystko zaczęło się w tej szkole od sezonu 2019, kiedy to Gepi (właściciel szkoły), szukając nowych wyzwań w świecie sportów wodnych poznał wingfoila. Nie zastanawiając się długo zamówił do swojej szkoły 2 wingfoilowe zestawy. I tak, krok po kroku (jako jedni z pierwszych w Polsce, trochę jak pionierzy) poznawali ten sport.

Dzisiaj nie ukrywają, że ten nowy sport skradł ich serca. Od tamtej pory zwiększają swoje wingfoilowe zasięgi, dynamicznie rozwijając  bazę sprzętową, zwiększając liczbę instruktorów do wingfoila i pracując nad kilkoma nowymi projektami dotyczącymi wingfoila min. Współtworzą Polskie Stowarzyszenie Winga, które już w sezonie 2022 będzie organizowało zawody i kursy instruktorskie. 

Wingfoil w Polsce

Początki z wingfoilem w FunSurf nie były proste, gdyż musieli ten sport odkrywać samodzielnie. Dostępna wiedza na temat sprzętu była dość znikoma, doskwierała mała ilość filmików na youtube i opracowań tekstowych – wszystko to dopiero „raczkowało” i było na etapie dynamicznego rozwoju. Nie pozostawało nic innego, jak tylko bardzo intensywnie korzystać z zakupionych zestawów i uczyć się samemu metodą „odkrywkową”.

Podczas procesu odkrywania, pojawiało się w ich głowach mnóstwo pytań min.: Czy, ten sport ma potencjał, by mógłby być uprawiamy masowo? Czy, spodoba się byłym i przyszłym klientom FunSurf? Czy, wingfoil zyska taką samą popularność jak windsurfing i kitesurfing?

W FunSurf sprawdzając i testując na sobie wszelkie rozwiązania, szybko okazało się, że wingfoil ma bardzo dużo wspólnego z windsurfingiem. W ocenie FunSurf to nawet około 75% podobieństwa. Sterowanie wingiem, równowaga na desce, ustawienia w kursach względem wiatru, zwroty itd. wszystko to jest tożsame z windsurfingiem. To podobieństwo było to dla nich olbrzymim ułatwieniem w procesie wdrażania tego nowego sportu do ich szkoły. 

Pływając z bardzo dużą intensywnością na wingsurfingu, szkoląc sami siebie, wykorzystując olbrzymie doświadczenie w windsurfingu – opracowali całą ścieżkę i metody nauczania, tak powstał ich autorski program nauki wingfoila. W sezonach 2020 i 2021, mieli przyjemność prowadzić regularną naukę na wingfoilu i zdecydowanie zapraszają Was na kolejny sezon. 

Wszystko na świecie i również w Polsce wskazuje, że ten sport będzie się rozwijał bardzo dynamicznie. I nie sposób się temu dziwić, uczucie lewitacji, pełna wolność, łatwość skoków, pływanie w granicznych warunkach wiatrowych, szybki proces nauki to tylko kilka zalet, których jest jeszcze ogromna ilość. 

Wypożyczalnia Windsurfing i Wingfoil na Helu

Dodatkowo w sezonie 2022 zapraszają do profesjonalnej wypożyczalni windsurfingu oraz wingfoil’a w FunSurf, jak również do centrum testowego najlepszych wingowych marek na rynku min.: F-ONE, DUOTONE, CABRINHA, FANATIC, JP, AEROBOARDS. W sezonie 2022 będziecie mogli spotkać w FunSurf ponad 45 wingów i ponad 30 zestawów wingfoilowych. Sprzęt będzie super nowy i z rocznika 2022, a to dopiero początek! Znacie ich z windsurfingu, zamierzają przy liczbie 200 zestawów, być może się zatrzymać! Oprócz marek wymienionych wyżej jako wiodące, będą też mieli inne marki na testy min. RRD, NORTH… Jeśli będziecie mieli ochotę wypróbować i porównać sprzęt wingfoilowy przed zakupem, zdecydowanie musicie odwiedzić ich wypożyczalnię..Jeśli po próbie zdecydujecie się kupić nowy sprzęt w tej szkole – nie zapłacicie za wypożyczenie, a co do ceny sprzętu na pewno znajdziecie finansowy kompromis.  

Dodatkowo zapraszają na wingfoilowe i wingsurfingowe wyjazdy gdzie doświadczeni instruktorzy FunSurf będą prowadzili szkolenia, zarówno indywidualne, jak i grupowe. 

„Lot nad wodą”„Latający dywan” – to kilka powiedzeń jakich używa się, by opisać to super uczucie lewitacji!  Zapraszamy Was na lekcje i kursy wing foila do szkoły FunSurf, gdzie zapewniają niesamowite doznania, dużo FUN i SURF, szybką, profesjonalna i bezpieczną naukę!

Dają gwarancję, że w kilka/kilkanaście godzin (w zależności od predyspozycji) będziecie lewitować nad wodą, a nawet wykonać pierwsze skoki i rotacje! Zacznij pływać na wingsurfingu w jednej z pierwszych profesjonalnych szkół wingfoila w Polsce! Przez 25 lat zaufało im kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy co roku wracają i polecają szkołę! 

Zapraszamy na wingfoila/windsurfing do FunSurf w Chałupach na Helu. #PlywamZFunSurf

https://www.wingfoil.pl

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top