Aktualności

NeilPryde FLY II 2024

NeilPryde przedstawia drugą wersję swojego skrzydła – FLY II, a także premierowy model dla bardziej wymagających wingsurferów – FLY II Pro. Pierwszy FLY, którego mieliśmy okazję testować w minionym sezonie (link do testu), okazał się jedną z ważniejszych premier 2023 roku. Co zmieniono w najnowszym modelu FLY’a?

FLY II

2024 FLY II stanowi ewolucyjny skok w stosunku do oryginalnego modelu, oferując nowe materiały, jeszcze bardziej zaawansowane kształty 3D oraz szereg ulepszeń mających na celu poprawę wydajności i zwiększenie komfortu użytkowania.

Kontynuując unikalną koncepcję wysokiego współczynnika siły nośnej, FLY II ma jeszcze sztywniejsze tuby i nowy profil skrętu, co znacznie poprawia sterowność oraz kontrolę w warunkach silnego wiatru. Rozkład naprężenia czaszy, pierwotnie wywodzący się z konstrukcji żagli windsurfingowych, został dopracowany w celu poprawy prędkości i sterowności podczas manewrów pod wiatr. Dwuścienny profil przedni został przekształcony w celu zwiększenia stabilności na halsie, co jest szczególnie korzystne dla wingsurferów wyposażonych w trapez. Dodatkowe segmenty krawędzi natarcia (LE) na końcówkach skrzydeł nie tylko zmniejszają opór, ale także zapewniają dodatkową sztywność, umożliwiając skrzydłu jeszcze ostrzejsze kursy pod wiatr. Wentylowana rozpórka została zaktualizowana o dodatkowe usztywnienie na środku krawędzi natarcia (LE), zwiększając stabilność w obszarze przed panelem wypełniającym, dzięki czemu skrzydło jest znacznie bardziej wybaczające podczas sztagów.

Skrzydło FLY II jest teraz wykonane w całości z dakronu Teijin LE, co znacznie zwiększa jego trwałość. Panele krawędzi spływu przed ramą wykonane są z materiału Challenge Code 95, zapewniającego wyjątkową sztywność i długotrwałą kontrolę kształtu. Tylne okna są teraz wykonane z dyneemy X-ply, dzięki któremu uzyskano optymalną równowagę między widocznością, lekkością i integralnością strukturalną. Natomiast przednie okna wykonano z przezroczystego PVC. Okna zostały przeprojektowane i zmienione w celu poprawy widoczności.

Szeroki zakres rozmiarów od 4.0 do 6.0 jest unikalny dla Fly II. Uprościliśmy rozmiary od 1.8 do 3.5 w porównaniu z poprzednim modelem, aby znacznie ułatwić proces wyboru.

FLY II PRO

Model 2024 FLY II PRO jest innowacyjnym rozwinięciem pierwszej edycji FLY z 2023 roku. Kształt poddano zmianom podobnym do tych z FLY II, ale został również wzbogacony o najwyższej jakości materiały, aby zapewnić wyjątkową wydajność i wrażenia użytkownika.

Celem projektantów było zwiększenie stabilności, sztywności oraz poprawa prowadzenia i kontroli w porównaniu do oryginalnego modelu. FLY II PRO wprowadza materiał Aluula Aeris X, charakteryzujący się splotem +/-45° X, co wyróżnia go od zwykłej Aluuli. Do tego dochodzą lekkie końcówki skrzydeł Aeris, skutkujące znacznie zwiększoną sztywnością skośną. Dzięku nim uzyskano cieńszą i sztywniejszą krawędź natarcia (LE) niż we wcześniejszym modelu. Dodatkowo, ponieważ materiały składają się z jednego polimeru, są gotowe do recyklingu.

Ogólnie rzecz biorąc, waga uchwytów została zmniejszona, FLY PRO ma teraz jeszcze lżejsze uchwyty z włókna węglowego z czarną pianką EVA bez tekstury, co zapewnia czysty i techniczny wygląd.

Rozmiary są starannie dobrane – półmetrowe przyrosty FLY PRO są optymalne dla bardziej „pro” riderów. Od 3,5 do 6,5 – bez problemu znajdziesz swoje idealne skrzydło premium NeilPryde’a.

Nowe modele skrzydeł NeilPryde FLY II 2024 pojawią się u polskiego dystrybutora, EASY-SURFSHOP.PL już w styczniu 2024 r.

Źródło: Neilpryde.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top