Aktualności

Do Pucka na regaty! Z foilem lub finem… ale nie dla każdego. 

W najbliższy weekend, tj. 15-17.07.2022 r. w Pucku odbędą się pierwsze w Polsce regaty w konkurencji open slalom. Zawodnicy będą mogli sami zdecydować, czy chcą startować z klasycznym statecznikiem, czy lecieć na foilu. Oprócz tego przewidziane są również konkurencje w klasach Formuła Foil oraz Raceboard, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Chętni do startu w regatach mogą zgłosić swój udział w dniu zawodów do godziny 10:00. Wpisowe do regaty wynosi 150 zł dla seniorów i 100 zł dla Juniorów. 

Niestety organizator, czyli Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu, w dalszym ciągu obwarowuje udział w regatach warunkami, które przeważnie wykluczają szersze grono windsurferów. Aby wziąć udział w zawodach uczestnicy muszą posiadać m.in. licencję sportową zawodnika PZŻ, certyfikat lub świadectwo pomiarowe zgłaszanej deski z ustalonym numerem klasowym, członkostwo w PSW i opłaconą roczną składkę PSW (!), a także licencję PZŻ na reklamowanie indywidualne (jeśli dotyczy). 

Szczegółowe informacje znajdziecie w pliku na stronie: 

https://psw.org.pl/wp-content/uploads/2022/07/ZoR-Puck-2022-Pamięci-Michała-Srzednickiego3.pdf

Taka drobna uwaga… Nikomu nie odmawiamy prawa do organizowania zawodów dla zamkniętego kręgu zawodników. Ale jeśli już się kogoś zaprasza na „pierwsze w Polsce zawody w klasie open slalom”, to może warto pomyśleć o maksymalnie otwartej formule? Wystarczyłoby tylko zwiększyć o parę złotych wpisowe dla osób niezrzeszonych, tak jak to funkcjonuje w innych dyscyplinach sportowych. Puchar Polski SUP jest tego najlepszym przykładem. 

Zdjęcie: https://www.facebook.com/Windsurf-Slalom-Tour-104247701181200

1 komentarz

1 komentarz

  1. Qba

    13/07/2022 at 15:50

    dla tego też zapraszamy na APPW , tu jest open 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top