Aktualności

Severne Hydro foil race

Po intensywnym okresie prac projektowych firma Severne zaprezentowała nową linię desek do foil racingu – Hydro. W jej skład wchodzą cztery rozmiary kadłubów: 

100 – wyścigowa maszyna do kursów z wiatrem i pod wiatr, z bardzo szeroką rufą oraz przeznaczeniem do użycia z żaglami od 8 do 11m. 

91, 85 i 79 – slalomowe kadłuby, dedykowane do osiągania wysokich prędkości na kursach z wiatrem i do użycia z żaglami od 5 do 10 m. 

W projekcie kształtu Severne Hydro położono duży nacisk na zmniejszenie hydrodynamicznych oporów i maksymalną wydajność aerodynamiczną. Wyraźne zagłębienie kadłuba w obszarze szyny masztowej ma być według producenta przełomem pod względem kontroli podczas zwrotów. 

Mocne wycięcia na rufie odpowiadają za zmniejszenie oporów podczas startu, a także redukują efekt hamowania w trakcie niepożądanego „lądowania” na wodzie. Wśród zawodników od teraz startujących w regatach na nowych deskach Severne Hydro znaleźli się m.in. Mateus Isaac, Luuc Vanopzeeland, Adrien Mestre i Clement Bourgeois.

Źródło: www.severnesails.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top