Aktualności

Lanzarote Foil Challenge 2022

Choć sezon dopiero zacznie się rozkręcać, mamy już za sobą regaty, mogące przejść do historii jako najcięższe zawody roku. W pierwszy weekend lutego na Lanzarote odbył się niezwykły, blisko 200-kilometrowy wyścig wokół kanaryjskiej wyspy – Lanzarote Foil Challenge 2022. Na szesnastu zawodników i dwie zawodniczki czekała trasa podzielona na 6 etapów, z których każdy był liczony jako osobny bieg. Aby ją ukończyć, trzeba było spędzić na wodzie blisko 9 godzin. Startowano w dwóch kategoriach sprzętowych: foil open i IQFoil. Najszybciej trasę wokół wysypy przepłynął Nicolas Goyard z Francji, za nim na podium uplasowali się Amado Vrieswijk z Holandii i Mateus Isaac z Brazylii. W zawodach wystartował też nasz reprezentant Paweł Tarnowski, który zakończył wyścig na 6. miejscu, z zaliczonym jednym zwycięstwem w trzecim etapie. Polakowi udało się wyprzedzić samego Antoine’a Albeau! Wielokrotny mistrz świata musiał się tym razem zadowolić 7. pozycją.

Wśród kobiet pierwszą i zarazem jedyną zawodniczką, która ukończyła cały wyścig, była Lena Erdil z Turcji, startująca od dwóch lat w barwach Niemiec.

Z całej floty 5 osób nie zdołało pokonać wszystkich etapów regat. Zobaczcie film podsumowujący tegoroczną edycję Lanzarote Foil Challenge