Aktualności

FMX Racing kolekcja 2023!

Zawodnicy FMX Racing w ubiegłym roku pokazali, że deski, na których pływają to aktualny TOP! Finianowi Maynardowi udało się w 4 lata zbudować brand, który dominuje na trasach regatowych, pływający na Invictusach i Hyperionach bez problemu sięgali po podia w większości regat na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym! Kulminacyjnym momentem ubiegłego sezonu było zdobycie Mistrzostwa Świata Slalom PWA przez Maćka Rutkowskiego! (jeszcze raz wielkie gratulacje dla Maćka!) Jakby tego było mało to wśród kobiet Wicemistrzostwo Świata Slalom PWA zdobyła Justine Le Meteyer, trzecie miejsce Delphine Cousin.

Jednak mamy już sezon 2023 i czekamy na pierwsze slalomowe regaty PWA, które odbędą się na włoskiej Gardzie! Natomiast u polskiego dystrybutora FMX Racing dostępna do zamówienia jest już kolekcja modeli 2023! (dostawa maj 2023!) W kolekcji 2023 znajdziemy wszystkie znane modele marki:

Invictus

Większość modeli została poddana modyfikacjom, ale oczywiście swoją największą uwagę team R&D FMX Racing skupił na swoich flagowych modelach Invictus oraz Hyperion. Na rok 2023 projektant Finian Maynard wraz ze swoim zespołem wprowadził do swojej linii slalomowej Invictus nowe modele 74, 78, 104, 124. Rozmiar 74 został stworzony z myślą o byciu najszybszym na spocie i ma pozwolić pokonywać kolejne bariery prędkości. Litraż 78 to broń na bardzo silny wiatr dla lżejszych zawodników, a pozostałe modele mają pomóc pokryć wszystkie możliwe warunki, uwzględniając zawodników o różnych rozmiarach (kobiety i mężczyźni).

Hyperion

Hyperiony 138, 158 i 178 to zaawansowane deski do foil slalom, a na rok 2023 z kompletnie przeprojektowanym kadłubem inspirowanym trendami obserwowanymi w innych dyscyplinach foilingowych, takich jak AC75. Przecina wiatr bardziej efektywnie, z mniejszymi współczynnikami oporu niż w przypadku wcześniejszych modeli. Nowa linia pokładu z obniżoną szyną masztową spowodowała zwiększenie efektywności przepływu powietrza przez pokład przy dużych prędkościach. Ogólna wydajność została poprawiona dzięki nowemu projektowi rufy deski, nowemu projektowi wycięć w dnie tzw. cutout’ów, nowemu obrysowi i ponownemu wykorzystaniu koncepcji równoległych krawędzi w celu wyważenia deski w powietrzu.

Hyperion 214 to nowa maszyna klasy FW Foil o szerokości 100 cm, która przejmie scenę regat foil. Większa dźwignia nad foilem, dzięki ogromnej rufie o szerokości 99 cm przekłada się na lepsze kąty podczas płynięcia na wiatr i łatwiejsze downwindy, zwłaszcza w warunkach słabego wiatru. Przeprojektowania linia kształtu rockera dla łatwiejszej kontroli, super przyspieszenia i szybkości na płaskiej wodzie oraz chopie. Odpowiednio poprowadzona linia rockera, która wyniesie deskę minimalizując opór w wodzie jest kluczowym elementem desek do FW Foil. 

Veloce

Nadzwyczajna łatwość użytkowania, kontrola i prędkość,  a wszystko to zapakowane w jedną super wydajną deskę freeride, na której popłyniesz zarówno z klasycznym statecznikiem, jak i foilem. Projektanci FMX Racing postawili sobie za zadanie stworzenie deski z myślą o średniozaawansowanych użytkownikach szukających osiągów i tak powstała seria Veloce. Deski Veloce mają wyznaczać nowy standard wśród kategorii desek freeride. Ze swoim szybkim wejściem w ślizg, łatwością utrzymania prędkości w rufie oraz dużą prędkością i kontrolą na halsie zarówno z finem, jak i foilem są po prostu spełnieniem marzeń każdego Freerider’a!

Z kolei z Veloce Foil poczuj się jak ptak!

Veloce Foil został całkowicie przeprojektowany z myślą o freeride na foilu, dzięki czemu otrzymaliśmy deskę, na której nauka pływania na foilu to przyjemność, a kontrola podczas lewitacji jest bezkonkurencyjna. Umiarkowana siła wiatru i średniej wielkości żagle to warunki w, których Veloce Foil odkrywa przed nami swój cały potencjał. Kształt krawędzi burt wzięty z modeli wyczynowych FMX zapewnia bezkompromisową stabilność w lewitacji, a także delikatne lądowania. W połączeniu z dużą ilością pozycji footstrapów zarówno bliżej środka, jak i na zewnątrz deski otrzymujemy maszynę, która sprawdzi się na każdym poziomie zaawansowania. 

Diablo

Zaprojektowane z myślą o pracy w szerokim zakresie warunków od jazdy z falą po skoki na stromych rampach. Łatwe i wybaczające na fali, z odpowiednią zdolnością do cięcia i przyczepnością na fali. Błyskawicznie przyśpieszają i utrzymują prędkość zarówno do pokonania przyboju, jak i wykonywania najtrudniejszych podniebnych ewolucji.

Kolekcja desek Diablo 76/86/94 to idealne deski wave na wszystkie warunki i są odpowiedzią dla tych, którzy szukają koncepcji „jedna deska pasuje do wszystkiego”. Od Morza Północnego po Maui, Diablo to wybór dla Ciebie!

Diablo 96 FSW została zaprojektowana z myślą o słabszym wietrze i małych falach, a także pływaniu bump&jump w szerokim zakresie warunków. Będzie ona idealnym wyborem na spokojniejsze dni na morzu, a także, gdy pływamy w miejscach, gdzie większa prędkość i zwrotność są kluczowym czynnikiem dla udanej sesji. Rocker Bazą rockera Diablo 96 FSW była deska slalomowa FMX Invictus, więc o przyspieszenie, prędkość i kontrolę nie musisz się martwić.

Źródło: Easy-surfshop.pl

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top