Aktualności

Gong 2023 – pompowane deski do foila

Francuska firma Gong zaprezentowała nową linię pompowanych desek, przeznaczonych do pływania na foilu. Ich głównym zadaniem są loty ze skrzydłem, ale, szczególnie w większych rozmiarach, mogą też posłużyć do zabawy w sup czy surfing z foilem. 

Gong parę sezonów zabłysnął jako prekursor nowoczesnej konstrukcji pompowanych desek z wklejoną na dnie płytą usztywniającą. Jego pomysł wywołał błyskawiczną „inspirację” u prawie wszystkich producentów „dmuchańców” do foila. Dziś już trudno jest sobie wyobrazić sensowną deskę do wingfoila bez tego rozwiązania. Co zatem słychać u Gonga w sezonie 2023?

Na bieżący sezon Francuzi przygotowali aż cztery pompowane modele desek wingfoil, w tym jedną premierową:

Gong Hipe First – deski przeznaczone dla początkujących wingerów, bez możliwości przymocowania strzemion

Gong Hipe Free Fly – premierowe deski dla bardziej doświadczonych osób, dedykowane do manewrów i pływania na falach. Pozbawione są możliwości mocowania strzemion, ale ich kształt oraz mniejsze rozmiary mają dawać większe poczucie manewrowości. 

Gong Hipe Perf – uniwersalne deski w rozmiarach od 48 do 200 litrów pojemności. Wyposażone w strzemiona, oferują łatwą przystępność i progresywny potencjał dla bardziej zaawansowanych. 

Gong Hipe Pro – najbardziej wyczynowe deski pompowane w palecie Gonga, dostępne w rozmiarach od 60 do 140 litrów. Węższe kształty wpływają na lepszą reaktywność, ale są przez to nieco bardziej wymagające. Również wyposażone w mocowania na strzemiona. 

Deski Gonga dostępne są wyłącznie w sklepie internetowym producenta. Ceny zaczynają się od 299€ za najmniejszy model Hipe First, a sięgają do 849€ za największy rozmiar modelu Hipe Pro.

Źródło: www.gong-galaxy.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top