Aktualności

Wetty – nowe buty na polskim rynku

Ciepła zima sprzyja wcześniejszemu niż zwykle rozpoczęciu sezonu. Jednak nawet w najcieplejszy styczniowy dzień nie obejdziemy się bez bardzo dobrej pianki, kaptura i butów z neoprenu. Dla wielu windsurferów buty są przykrą koniecznością, głównie z uwagi na gorsze czucie deski pod stopami. Tych najbardziej wymagających być może ucieszy informacja, że na polskim rynku pojawiła się nowa marka butów neoprenowych, tworzonych właśnie z myślą o jak najlepszym komforcie i czuciu deski. Poznajcie buty marki Wetty!

WETTY jest francuską firmą, która postawiła na idealne dopasowanie buta do stopy i związane z tym uczucie pływania na boso. Choć buty wyglądają dość prosto, to kryją w sobie szereg technicznych rozwiązań, istotnie wypływających na jakość odczucia komfortu. Zostały tak zaprojektowane, żeby dopasowywały się do kostki i łydki, co powoduje, że mniej wody dostaje się do środka. Kolejną zaletą jest możliwość wywinięcia butów w całości na lewą stronę w celu pełnego wysuszenia 

W ofercie znajdują się 3 modele: Reef 2mm, Warrior oraz Pro Series (3 i 5mm). Główną grupą docelową są oczywiście surferzy, którym zależy na jak najlepszym czuciu deski, jednak z powodzeniem sprawdzą się także w windsurfingu, czy wing foilu. Każda para jest wykonywana ręcznie przy użyciu kleju na bazie wody, a także całkowicie wolna od jakichkolwiek substancji ropopochodnych.

Najważniejsze cechy:

  • SYSTEM ZAPOBIEGAJĄCY WLEWANIU SIĘ WODY – Wejście buta zaprojektowane tak, by but lepiej dopasowywał się do kostki i łydki, co powoduje, że mniej wody dostaje się do środka.
  • WZMOCNIONA PODESZWA – Podeszwa buta została wykonana z wytrzymałego materiału SUPRATEX pokrytego naturalnym lateksem, który imituje uczucie pływania boso przy zachowaniu dobrej trwałości podeszwy.
  • NEOPREN LIMESTONE PLUSH – Buty wykonane z nowego rodzaju neoprenu oferowanego przez producenta – LIMESTONE PLUSH o grubości 3mm lub 5mm, który zapewnia wysoki komfort i ciepło. 3 mm najlepiej sprawdza się w cieplejszych temperaturach od 10°C do 20°C, natomiast 5 mm najlepiej sprawdza się w nieco chłodniejsze dni z temperaturami od 5°C do 15°C.
  • OCHRONA PRZED WIATREM – Wierzch buta został wzmocniony dodatkową warstwą latexu, która ochroni przed wiatrem i pozwoli utrzymać ciepło stóp w najtrudniejszych warunkach.
  • SZYBKO SCHNĄCE – Buty Wetty są super elastyczne, dzięki czemu bez problemu można je wywinąć na drugą stronę, co sprawia, że bardzo łatwo je wysuszyć.
   • Buty marki Wetty znajdziecie w sklepie Easy-surfshop.pl 

    Napisz komentarz

    Leave a Reply

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top