Aktualności

We One – nowa marka desek z Austrii

Paul Simmerl, Gerhard Scharl i Ben van der Steen to osoby stojące za nową marką, jaka właśnie pojawiła się na windsurfingowym rynku. Firma ma swoją siedzibę w Austrii, gdzie nie tylko znajduje się jej biuro i dział projektów, ale też produkcja desek typu custom. Kadłuby wykonywane na specjalne życzenie klientów są dodatkiem do seryjnej produkcji ośmiu modeli, która odbywa się już w Chinach. 

Za kształty desek typu wave, freestyle i freeride odpowiadają głownie Paul Simmerl i Gerhard Scharl, natomiast modele race powstały dzięki pracy Bena van der Steena, znanego zawodnika PWA, związanego wcześniej z takimi firmami jak Goya, GUN Sails czy Loft Sails. 

O swoich seryjnych modelach We One informuje następująco:

   • Wszystkie deski seryjne WE ONE są zaprojektowane i wykonane w unikalnej stabilnej konstrukcji.
   • Dno jest wykonane z 4mm sandwicha PVC. Wysokiej jakości E-Glass z różnymi materiałami węglowymi daje deskom odpowiednią kombinację sztywności, stabilności i kontroli elastyczności.
   • Ponadto wszystkie deski są wyposażone w inteligentną technologię stringera w zależności od rozmiaru i typu deski.
   • Pokład zbudowany jest z 6mm PVC o konstrukcji double sandwich (oprócz Freeride, Slalom i Foil).
   • Dla trwałości naszych seryjnych desek przyjęliśmy minimalnie większą wagę, co naturalnie wynika z użycia większej ilości materiału. Dzięki zaawansowanej i dopracowanej metodzie konstrukcyjnej z czterokrotnym odsysaniem próżniowym w produkcji, udało nam się zredukować wagę desek do minimum w stosunku do użytych materiałów.
   • Stosujemy wysokiej jakości E-Glass, carbon i tkaniny hybrydowe, które są dostosowane do poszczególnych typów desek.
   • Ponadto wzmocnienia z włókna węglowego są zintegrowane w mocno obciążonych miejscach: pod strzemionami, szyną masztową, skrzynkami statecznikowymi, na dziobie oraz w burtach.
   • Przy projektowaniu naszych produktów przywiązujemy dużą wagę do procesów fizycznych. Obliczenia pokazują, że na przykład deska o objętości 85 litrów musi skompensować około 45 litrów różnicy objętości powietrza przy nagłej różnicy temperatury o 20°C. Rozszerzanie lub kurczenie się powietrza spowodowane różnicami temperatur w desce ma negatywny wpływ na jej okres trwałości. Z naszych obliczeń wynika, że kompensacja ciśnienia spowodowanego różnicą objętości z powodu zmiany temperatury za pomocą jednego zaworu powietrza jest niewystarczająca. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć wszystkie nasze deski windsurfingowe w dwa aktywne zawory powietrzne!

   Deski We One są dostępne w sklepie internetowym producenta na stronie https://www.weone.at. Ceny modeli seryjnych wynoszą od 1790 do 2090 €. 

   Napisz komentarz

   Leave a Reply

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top