Aktualności

Point-7 F1X – bezkamberowiec do foila 

Fani foila, pragnący szybkiego żagla, ale bez mankamentów związanych z kamberami, mają w tym sezonie nowy model do rozważenia. Firma Point-7 opracowała żagiel, oferujący świetne osiągi na deskach z foilem, lekką konstrukcję i brak uciążliwego obciążenia tylnej ręki na halsie. Łatwa obsługa, lekkie wyciąganie żagla z wody, świetna przydatność na dni ze słabym wiatrem oraz do pierwszych kroków na foilu – oto kolejne zalety nowego modelu Piont-7 F1X

Zaprojektowano go z myślą o najnowszych osiągach w windfoilu, bazując na kamberowej wersji F1SL, ale implementując wszystkie specjalne składniki znanego modelu no-cam – AC-X. Model F1X dostępny jest w 3 rozmiarach: 5.9, 6.9 i 7.9. Producent poleca go jako docelowo największy żagiel w zestawie, z bardzo szerokim zakresem zastosowania, zarówno na deskach z foilem jak i z tradycyjnym statecznikiem. Najlepsze dopasowanie zyska z foilami freerace lub do slalomu. 

F1x jest prosty w trymowaniu, wymaga rozsądnej siły do uzyskania wymaganego napięcia po maszcie, w czym pomagają wizualne wskaźniki w górnym panelu. Może być ustawiony zarówno na maszcie rdm jak i sdm, ale dla dwóch większych rozmiarów użycie masztu sdm da lepsze osiągi. 

Sugerowana przez producenta cena wynosi od 679 €. 

Źródło: point-7.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top