Aktualności

Naish przejęty przez Kubus Sports

Naish, legendarna firma z Maui, należąca do 24-krotnego mistrza świata w windsurfingu i pioniera Stand Up Paddlingu, Kiteboardingu i Wingsurfingu Robby’ego Naisha, została przejęta przez Kubus Sports, holenderską platformę wiodących marek sprzętu sportowego. Wraz z przejęciem Naish, wiodącej marki w dziedzinie sprzętu do sportów wodnych, Kubus Sports wzmacnia swoją globalną pozycję na rynku w branży fun & water sports.

Kubus Sports przejął Nalu Kai Incorporated, (spółkę operacyjną marki Naish z siedzibą w Maui) oraz jej spółkę zależną Pacific Board Sports, (spółkę dystrybucyjną Naish w USA).

Naish i Kubus Sports mają trwającą ponad 20 lat wspólną historię, w ramach której Kubus Sports działał jako partner dystrybucyjny produktów sprzętu do sportów wodnych marki Naish w Europie. Sprzedaż Naish do Kubus Sports przenosi współpracę na nowy poziom, co przyczyni się do dalszego rozwoju, a także inwestycji w legendarną markę. Naish i Kubus Sports zintegrują swoje organizacje w celu dalszego wzmocnienia rozwoju produktów, portfolio produktów, sprzedaży i operacji.

Robby Naish będzie nadal kierował innowacjami produktowymi i pozostanie ambasadorem marki. Siedziba główna Naish na Hawajach pozostanie rdzeniem programu R&D i dziedzictwem marki dla przyszłego marketingu. Organizacja sprzedaży Naish na kontynencie amerykańskim będzie dalej wzmacniana.

Kubus Sports ma na celu stworzenie domu dla marek sprzętu sportowego klasy premium: od zabawy i sportów wodnych po sporty zimowe oraz hokeja na trawie. Poza legendarną marką Naish, portfolio Kubus Sports obejmuje ponad 10 renomowanych marek premium, między innymi Prolimit i STX, które są dystrybuowane w ponad 60 krajach na całym świecie. Wraz z przejęciem Naish, Kubus Sports zrobił kolejny krok w budowaniu międzynarodowej platformy wiodących marek sprzętu sportowego.

Robby Naish komentuje: „Moi rodzice założyli firmę Naish Hawaii w naszym garażu w Kailua w 1979 roku, robiąc i sprzedając customowe deski windsurfingowe, na których pływano i ceniono na całym świecie. W połowie lat 90-tych rozszerzyłem zasięg marki Naish, wprowadzając na rynek żagle windsurfingowe Naish Sails Hawaii. Ćwierć wieku później marka Naish rozrosła się do firmy zajmującej się kompletną ofertą deskową, z pełną gamą produktów do windsurfingu, kitesurfingu, Stand Up Paddling, foil surfingu i wing foiling.

Siłą napędową firmy Naish zawsze była miłość do tych sportów i niezmienna pasja do jazdy na wietrze i falach. Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć. Ale zdałem sobie również sprawę, że zabrałem firmę tak daleko, jak tylko pozwalała na to moja pasja, wiedza i know-how. Aby marka Naish mogła w pełni wykorzystać swój potencjał, potrzebny jest nowy kierunek, nowa struktura i nowa energia. Partnerstwo z Kubus Sports to zapewni, jak również dostarczy zasoby i infrastrukturę potrzebną do sprostania wyzwaniom szybko zmieniającego się krajobrazu biznesowego. Jestem podekscytowany, aby zobaczyć, jak Kubus Sports popycha markę Naish na następny poziom. Jestem również podekscytowany, że mogę nieco zwolnić moje życie. To przejęcie uwalnia mnie od codziennych obowiązków i stresu, a pozwoli mi skupić się na tym, dlaczego zacząłem to robić: wyjść na wodę… jeździć, dla czystej zabawy i przyjemności. Z niecierpliwością czekam na żeglowanie w przyszłość z Kubus Sports i marką Naish oraz dalsze dzielenie się moją pasją do wody, wiatru i fal z ludźmi na całym świecie.”

Źródło: www.kubus-sports.nl, fot. naish.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top