Aktualności

Tabou 3S Plus i Classic 2023

Dwa modele, trzy style i jedna koncepcja – maksymalnie uniwersalnej deski od freeride’u, przez freestyle, do zabawy na falach. Tak w skrócie można opisać dwa najnowsze modele 3S w palecie Tabou na sezon 2023. Jeden przeznaczony jest dla windsurferów lubiących nowoczesne i bardziej radykalne kształty, drugi na tradycjonalistów, preferujących stary, dobry, klasyczny freeride z domieszką bump&jump. 

Tabou 3S Plus 

Trzy style, jedna deska – 3S+ łączy najlepsze cechy desek wave, freeride i freestyle,  zapewniając wysokie osiągi w ogromnym zakresie warunków. Doskonała mieszanka wczesnego wejścia w ślizg, prędkości i zwrotności została osiągnięta dzięki połączeniu nowoczesnego kształt rufy z bardziej klasycznym zarysem dziobu. Cienkie burty w części rufowej pozwalają na łatwe inicjowanie skrętów, co sprawia, że 3S+ jest świetnym wyborem do freeride’u przy silnym wietrze, a także do pływania na falach w warunkach onshore i na mniejszych falach.

Mimo świetnych osiągów 3S+ nie rezygnuje z doskonałego komfortu dzięki ergonomicznemu kształtowi pokładu pod tylną stopą, wielu pozycjom strzemion oraz podwójnie wklęsłemu kształtowi kadłuba w kształcie litery V.

Tabou 3S Plus dostępny jest w rozmiarach 86, 96, 106 i 116 litrów oraz w dwóch wersjach konstrukcyjnych: LTD (standardowa) i TEAM (lżejsza). 

Tabou 3S Classic

Model 3S na trwałe zapisał się w historii windsurfingu jako jedna z najbardziej znanych koncepcji desek windsurfingowych. W modelu 3S Classic Tabou celebruje jego udaną przeszłość, dodając nowoczesne cechy, co skutkuje wyjątkowymi osiągami i łatwością użytkowania.

Tradycyjny, dłuższy kształt połączony jest z bardzo wybaczającym rockerem, który pozwala na wczesne wejście w ślizg przy zaskakująco małej mocy w żaglu. Dzięki dłuższemu kadłubowi 3S Classic oferuje wspaniałą kontrolę zarówno na „czopie” jak i w szkwałach oraz zapewnia ogromny zakres wiatru w połączeniu z imponującym potencjałem wchodzenia w ślizg w dolnym zakresie. Podwójne wycięcia w sekcji rufowej sprawiają, że żłobienie ruf w ślizgu, a nawet jazda na mniejszych falach, dają sporo radości i są łatwe jak nigdy dotąd.

Tabou Classic dostępny jest w rozmiarach 97, 107 i 117 litrów oraz w dwóch wersjach konstrukcyjnych: LTD (standardowa) i TEAM (lżejsza). 

Źródło: https://tabou-boards.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top