Aktualności

World Sailing przejmuje kontrolę nad Wingfoilem

fot. Global Wingsports Association/Samuel Cardenas

Organizacja World Sailing nawiązała współpracę z Global Wingsports Association (GWA) oraz International Wing Sports Association (IWSA), aby wspierać rozwój jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin żeglarskich.

W ramach nowej struktury zarządzania sportem, World Sailing będzie wspierać dwa światowe turnieje Wingfoil, by sprostać wymaganiom szybko rosnącej społeczności wingsurferów i zapewnić najlepszą platformę dla żeglarzy na całym świecie. Pierwszym z nich będzie Expression World Tour organizowany przez GWA pod nazwą GWA Wingfoil World Tour, który będzie koronował mistrzów świata w dyscyplinach „ekspresyjnych”, takich jak Wave, Freestyle, Big Air i Surf Slalom.

Z kolei Racing World Tour organizowany przez IWSA wyłoni mistrzów świata w dyscyplinach „wyścigowych”. Tutaj pojawią się dwie klasy – Open, gdzie dopuszczone będą dowolne zestawy Wingfoil, zapewniając platformę dla rozwoju sprzętu w tej szybko rozwijającej się dyscyplinie, oraz mistrza świata w dyscyplinie Formuła, która będzie wymagała używania zarejestrowanego sprzętu od zrzeszonych marek, zapewniając platformę dla seryjnej produkcji.

David Graham, dyrektor generalny World Sailing, powiedział: „World Sailing jest zachwycony współpracą z GWA i IWSA. Zależy nam na rozwoju i dalszym propagowaniu tej nowej dyscypliny. Expression World Tour i Racing World Tour, z World Sailing w roli nadzorującej, zjednoczą środowisko wingfoila i stworzą potężną platformę, aby przyspieszyć zainteresowanie i progres Wingfoila wśród społeczności żeglarskiej.

To partnerstwo stwarza również doskonałą okazję do współpracy z markami i branżą nad naszymi wspólnymi celami zrównoważonego rozwoju, postępu technicznego i wzrostu udziału rynku, przy jednoczesnym postępie w zakresie standardów bezpieczeństwa oraz jakości sprzętu. Cieszymy się ze współpracy z GWA i IWA, razem możemy kształtować przyszłość dyscypliny o niesamowitym potencjale.

World Sailing jest światowym organem zarządzającym sportem żeglarskim, oficjalnie uznanym przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC).

Działania World Sailing obejmują:

  • promocję sportu na arenie międzynarodowej;
  • zarządzanie żeglarstwem na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich;
  • opracowywanie Przepisów Regatowych Żeglarstwa oraz przepisów dotyczących wszystkich zawodów żeglarskich;
  • szkolenie sędziów, arbitrów i innych administratorów;
  • rozwój sportu na całym świecie; oraz
  • reprezentowanie żeglarzy we wszystkich sprawach dotyczących tego sportu.

Źródło: https://www.sailing.org

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top