Aktualności

Duotone Super Star SLS

Firma Duotone atakuje rynek nową konstrukcją żagla wave, wbijając przy tym szpilkę producentom żagli wykonanych z membrany. 

Duotone Super Star SLS to najnowsza wersja dobrze znanego żagla wave, który na sezon 2023 otrzymał jeszcze lżejszą i bardziej wydajną konstrukcję. Zastosowanie specjalnych materiałów pozwoliło stworzyć żagiel, który dorównuje lekkościom modelom z membrany, ale pozbawiony jest specyficznego „gąbczastego” uczucia na wietrze. Oto co o jego zaletach twierdzi producent: 

Przy wadze zaledwie 2,5 kg (rozmiar 4,2) SLS jest tak lekki jak konstrukcja membranowa, ale bez jej ogromnych wad w zakresie trwałości i stabilności „gąbczastego” profilu. Aby było to możliwe, przeanalizowaliśmy każdy najdrobniejszy szczegół i opracowaliśmy liczne optymalizacje. Zwykłe zmniejszenie grubości tkaniny i folii – jak to zwykle bywa – nigdy nie było dla nas opcją. Zamiast tego opracowywaliśmy najwyższej jakości, niezwykle odporne i trwałe materiały, które, oprócz oszczędności wagi, oferują też korzyści pod względem wydajności żagla. W SLS wprowadzono nowy materiał o nazwie CarbonXPly, który, pomimo swojej lekkości, kieruje siły rozciągające i obciążające do predefiniowanych punktów w bardziej ukierunkowany sposób i na większej powierzchni. Ta inteligentna mieszanka węgla i znanego XPly w połączeniu z właściwościami materiału pozostawia w żaglu pewną elastyczność, ale nie poddaje się pod dużym naciskiem i doskonale rozkłada go na obie listwy, szczególnie w górnej części. Nowo zaprojektowana kieszeń masztowa i zmodyfikowane wzmocnienia dodatkowo zmniejszają wagę. W miejscach o dużym obciążeniu, które wcześniej wymagały kilku warstw tkaniny, teraz stosujemy jedną warstwę materiału o wysokiej wytrzymałości i wyjątkowo niskiej rozciągliwości z rdzeniem z włókien o wysokim module sprężystości. Nowa jednoczęściowa kieszeń masztowa jest również lżejsza niż poprzednie konstrukcje i zachwyca bardzo dynamicznym refleksem dzięki brakującemu szwowi na krawędzi natarcia. Aby jeszcze bardziej zminimalizować wagę żagla jego projektant, Kai Hopf, wyeliminował wszystkie zbędne elementy graficzne. W rezultacie SLS już z daleka sygnalizuje swoją lekkość i stuprocentowe skupienie na maksymalnych osiągach oraz mega prowadzeniu.

Duotone Super Star SLS dostępny jest w rozmiarach od 3.7 do 5.7 m. 

Źródło: https://www.duotonesports.com

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top