Aktualności

Tamahoo – pompowana rewolucja?

Czy to kreskówka dla dzieci o ufoludkach, czy… prawdziwy sprzęt windsurfingowy, który nie tylko pływa, ale jest już dostępny w sklepach? Szczerze mówiąc, mieliśmy pewne wątpliwości, kiedy pierwszy raz ujrzeliśmy film, prezentujący najnowszy pompowany zestaw do windsurfingu z Decathlonu. 

Pod marką Tamahoo w sklepach francuskiej sieci pojawił się niezwykły komplet do nauki żeglowania – symetryczna pompowana deska, do której podłączamy pompowany, również symetryczny, pędnik. Symetria jest w tym przypadku kluczowa. Dzięki niej można pływać w dwóch kierunkach bez wykonywania zwrotów. Wystarczy tylko zmienić kąt ustawienia dmuchanego „żagla”, by popłynąć w drugą stronę. 

Deska wyposażona została w centralny mieczyk i dwa stateczniki, usytuowane na każdym z końców deski. Z kolei pędnik składa się z pompowanej ramy, na której przyczepiona jest plastikowa rurka, pełniąca rolę bomu, oraz elastycznego okna. 

Całość powstała, by uczynić windsurfing jeszcze bardziej przystępnym. Samą deskę można też wykorzystać do nauki wingsurfingu. Bez foila oczywiście. 

  • Parametry deski: 220 cm x 100 cm, 245 L, 9 kg. Cena 1609 zł. 
  • Pędnik dostępny jest w dwóch rozmiarach: S/M, cena 1149 zł i L/XL, cena 1379 zł. 

Zdjęcia: Decathlon.pl

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top