Aktualności

GPS Speedsurfing Poland

Od tego roku polscy windsurferzy mogą wziąć udział w nowej formule zawodów w speedsurfingu, którą przygotowali jedni z naszych najszybszych zawodników. Na czym polegają i co należy zrobić, by wziąć w nich udział, opowie Wam Adam Mróz:

Od wiosny tego roku z inicjatywy i pomysłu Jakuba Sałka „Oszi”, założyliśmy ze Sławkiem Zielińskim fanpage na facebooku „GPS speedsurfing Poland” i powiązaną z nim stronę https://gpsspeedsurfingpol.wixsite.com/ggps-1   Za cel postawiliśmy sobie publikowanie wszystkich windsurfingowych rekordów Polaków rejestrowanych za pomocą GPS-ów i potwierdzonych na światowej stronie www.gps-speedsurfing.com , a także organizowanie różnych zawodów speedowych. I tak, od 1 marca wystartowaliśmy z konkursem „King 4 SPEED” na wodach całego świata, gdzie Polacy rywalizują w średnich prędkościach z 2s, 5x10s, alpha500 i 1h. W tych zawodach stawiamy na wszechstronność speedową i rozwój zawodnika gdzie liczy się nie tylko gaz na prostej ale też prędkość w rufie, przyspieszenie po zwrocie jak i umiejętność szybkiego pływania na dłuższym dystansie. Drugi turniej ruszył od 1 maja „GPS Polish Speed Challange 2021” i nawiązuje do dobrej wieloletniej tradycji GPS Speed Master gdzie na wodach Polski liczymy  tylko najlepszą średnią 5x10s.  W zawodach może brać  udział każdy kto zarejestruje sesje na wodzie gpsem i wyśle nam plik albo link do sesji na FB albo maila.  

W planach na ten rok mamy jeszcze zorganizowanie jednodniowych zawodów speed na prognozę na jeziorze Gardno gdzie wyłonimy Championa Speedu na 2021r. Na zachętę dodam, że zrobimy dwie klasyfikacje z podziałem na wagę do i powyżej 75kg a Mistrzem zostanie zawodnik z najlepszą średnią z 10s.

Pozdrawiam

King Of The Ice 2020/21

Adam Mróz

Napisz komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top