Krzysiek 2017-11-28 17:11, Krzysiek

Maciek Rutkowski 5-ty w foilu PWA 2017

Zawody na Nowej Kaledonii zakończyły tegoroczny cykl rozgrywek PWA i ostatecznie rozstrzygnęły o przyznaniu mistrzowskich tytułów w slalomie oraz foilu. W pierwszej z wymienionych konkurencji ponownie niepokonany okazał się Antoine Albeau, zgarniający już 24. mistrzowskie trofeum. Na drugim miejscu znalazł się Matteo Iachino z Włoch, trzecim najlepszym windsurferem w slalomie 2017 został Pierre Mortefon.

Wśród kobiet również bez większych niespodzianek. Mistrzynią świata w slalomie została Sarah-Quita Offringa, wicemistrzynią Delphine Cousin Questel, trzecie miejsce wywalczyła Marion Mortefon.

Maciek Rutkowskiw klasyfikacji generalnej slalomu uplasował się na dobrym 16. miejscu, za to w najnowszej konkurencji PWA - foilu, w ostatecznym rankingu znalazł się na bardzo wysokiej 5. pozycji! Tak dobry wynik zawdzięcza rewelacyjnemu startowi na Nowej Kaledonii, gdzie zajął 2 miejsce na podium! Gratulujemy!