Krzysiek 2015-11-30 14:11, Krzysiek

Albeau i Offringa mistrzami świata w slalomie!

W niedzielę w stolicy Nowej Kaledonii zakończyły się ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Świata PWA. Od ich wyniku zależało komu przypadnie najcenniejsze trofeum w slalomie. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero ostatniego dnia i to w dość emocjonujących okolicznościach. Faworytem regat tradycyjnie był Antoine Albeau, jednak tym razem szczęście niespecjalnie mu dopisało. Po fatalnym początku zawodów Albeau musiał walczyć o przebicie się na szczyt tabeli z dość odległej pozycji. 3 wygrane wyścigi pozwoliły mu zająć w ostatnich regatach sezonu „dopiero” czwarte miejsce. Zwycięzcą regat został Pierre Mortefon, który, jak się okazało, w ostatecznym podsumowaniu całego sezonu zebrał dokładnie tyle samo punków co Antoine Albeau! Komisja sędziowska musiała więc głębiej sięgnąć do przepisów. Co wyszło na korzyść Albeau - policzono, że F-192 wywalczył w sezonie więcej pierwszych miejsc (4 na 6) od Mortefona i właśnie dopiero ta kalkulacja zapewniła mu kolejny, 23. już tytuł mistrza świata!

Wśród kobiet nie było aż tak dramatycznych rozstrzygnięć. Ponownie klasę udowodniła Sarah-Quita Offringa. Choć w Nowej Kaledonii zajęła miejsce zaraz za Delphine Cousin, pierwsze miejsca wywalczone w Korei oraz Turcji zapewniły jej pewne zwycięstwo w ostatecznym rankingu Pucharu Świata.