Krzysiek 2014-11-24 11:37, Krzysiek

Antoine Albeau ponownie mistrzem świata!

Nowa Kaledonia była ostatnim przystankiem tegorocznej serii regat z cyklu Pucharu Świata PWA. Na zakończonych w niedzielę zawodach rozegrano finałową serię slalomu kobiet i mężczyzn, które wyłoniły tegoroczną mistrzynię i mistrza świata w tej konkurencji. Wśród kobiet sprawa wyjaśniła się już 5 dnia zawodów - zwyciężczynią regat oraz całego Pucharu Świata została Delphine Cousin, wygrywając aż 7 z 14 wyścigów.

W męskiej flocie emocje trzymały do ostatniego momentu. Tu najgorętszą walkę prowadził Antoine Albeau z Cyrilem Moussilmani. W finałowym wyścigu wystarczyło by Moussilmani dopłynął na metę poza pierwszą czwórką, a Albeau miałby na swoim koncie kolejne mistrzowskie trofeum. Gdyby natomiast Albeau był 5., lub na dalszej pozycji, a Moussilmani wygrał wyścig, to właśnie jego zobaczylibyśmy z pucharem w ręce. Stało się jednak według pierwszej opcji. Choć ostatnie zawody sezonu wygrał Ben Van Der Steen, to właśnie Antoine Albeau po raz kolejny został najlepszym slalomowym windsurferem świata!

Umiarkowane wiatry najwyraźniej nie sprzyjały kończącemu karierę w PWA Bjornowi Dunkerbeckowi, który zakończył zawody na 13 pozycji. Za to bardzo dobrze spisał się nasz jedyny reprezentant - Maciej Rutkowski, zajmujący w regatach i ogólnym rankingu PWA 16 miejsce.