Krzysiek 2013-11-29 17:14, Krzysiek

GPS Speed Master - najszybsza sesja sezonu!


Aktualizacja 02.12.2013

Przedłużenie terminu zakończenia zawodów do 8 grudnia było trafnym posunięciem. Najszybsi polscy windsurferzy 1 grudnia znowu zaatakowali Rewę i nie tylko podkręcili własne rekordy sezonu, ale też padła nowa najszybsza prędkość tej edycji zawodów! Oto relacja Piotra Dudka:  

Czwartek był szybki w Rewie ale to niedziela okazała się najszybszym dniem w roku. Wiatr 20-30 kts wiejący prostopadle do Szperka i płaska woda pozwoliły poprawić prawie wszystkim swoje wyniki tegoroczne a nawet życiowe. To był udany dzień także ze względu na to, że na jednym spocie mogła wspólnie rywalizować ze sobą w jednakowych warunkach pierwsza piątka rankingu. Wszystko wskazuje na to, że mieliśmy finał GPS Speed Master 2013. Choć z drugiej strony patrząc na prognozę gdzie na piątek 6 grudnia na Helu spodziewany jest wiatr 38 kts i 3 stopnie ciepła (a właściwie zimna) to może jeszcze ktoś się skusi na speedową sesję.

Najnowsze wyniki z Rewy i Sarbska:

Andrzej Wrembel - 33.90 kts
Adam Mróz - 33.58 kts
Piotr Dudek - 35.96 kts
Andrzej Horabik - 30.63 kts
Paweł Gonia - 32.72 kts

Tym samym Paweł Gonia awansował na 4 miejsce w rankingu. Gratulujemy!

29.11.2013Miniony czwartek w Rewie okazał się niezwykle owocny dla naszych speedsurferów. Padł nie tylko rekord sezonu, ale też 5 zawodników uzyskało swoje najlepsze wyniki! Rekordzistą okazał się tradycyjnie Piotr Dudek, który tak zrelacjonował rewską sesję:Zgodnie z przewidywaniami dziś Rewa była bardzo szybka. Nawet mozna powiedzieć, że najszybsza w tym kiepskim pod względem sztormów roku - przynajmniej ja poprawiłem swój najlepszy wynik z tego roku. Tor bardzo trudny, bo krótki przez wysoki stan wody co spowodowało znaczne podtopienie Szperka. Kluczem do osiągnięcia dużych prędkości było ustawienie sprzętu tak aby na możliwie krótkim odcinku osiągnąc maks prędkość. Przyspieszenia były imponujące. Moja prędkość max 37.9 kts zmierzona dwoma GPSami GT-31 (oba pokazuja identyczne wyniki). Srednia 5x10 sec także nieznacznie poprawiona.Niestety nie obyło się jednak bez przykrych niespodzianek. Dzień był pełen wrażeń i strat - komentuje Adam Mróz. Gdy biłem swój życiowy rekord 63,3 km/h strzelił mi maszt tuż pod bomem i linka trapezowa też. Wiatr rzadko przekraczał 30 kts.

Tak wyglądał przejazd Adama:


Każdy z pięciu nadesłanych wyników okazał się dla naszych zawodników rekordem sezonu:
  • Andrzej Horabik - 31.89 kts
  • Andrzej Wrembel - 33.46 kts
  • Adam Mróz - 33.12
  • Piotr Dudek - 34.79
  • Paweł Gonia - 32.40


Czy tak będzie wyglądał ostateczny ranking tego roku? Okaże się już niebawem. Jeszcze do 8 grudnia czekamy na Wasze wyniki!

Sponsorzy zawodów GPS Speed Master:Zdjęcia pochodzą z galerii Piotra Dudka.
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.