Krzysiek 2012-12-27 10:44, Krzysiek

Loft Sails Oxygen 2013
Loft Sails Oxygen to bezkaberowy model freeride, zaprojektowany praktycznie dla każdego, kto ma już za sobą pierwsze próby wejścia w strapy, trapez, w ślizg, aż po zaawansowanych slalomowców szukających lżejszego i bardziej manewrowego sprzętu.

Model na 2013 został nieco zmodyfikowany z nastawieniem na niższą wagę, która jest jednym z istotniejszych czynników zwiększających osiągi. W tym celu górne bryty zastąpiono panelami Mega X, zwiększającymi dodatkowo wytrzymałość żagla. Niska waga to cecha, dzięki której Oxygen pozwala bardzo wcześnie wchodzić w ślizg.

Jednak Monty Spindler nie skupił się wyłącznie na poprawieniu dolnego zakresu. W nowym Lofcie znajdziemy kilka rozwiązań, wpływających na poprawę osiągów w całej rozpiętości siły wiatru:
  • Podwójna remizka rogu szotowego – na górną remizkę zapinamy bom w warunkach niedożaglowania, to zapewnia nam lepsze domknięcie i ułatwi wejście w ślizg; na dolną w przypadku przeżaglowania, żagiel wtedy bardziej otwiera się u góry i odpuszcza szkwały.
  • Sensitip – patent, dzięki któremu żagle Lofta osiągają duży skręt głowicy. To ostatnia, dodatkowa, nieregulowana listwa, która steruje pracą liku wolnego powodując, że Oxygen jest bardziej dynamiczny, nie szarpie przy podmuchach, lecz miękko wypuszcza wiatr górą.
  • Regulacja rogu szotowego – dołączana do każdego żagla Loft Sails, płynna regulacja po bomie. Jeśli posiadasz nok bomu wyposażony w bloczki/kółka, po zamocowaniu systemu regulacji będziesz mieć możliwość wybierania lub luzowania żagla jednym pociągnięciem ręki – na wodzie!
W celu zwiększenia stabilności, lepszej pracy w warunkach silnego wiatru oraz polepszenia prędkości maksymalnej Oxygen posiada listwę Cross Batten – to rozwiązanie z żagli zawodniczych, listwa krzyżująca się i opierająca na bomie (lepsze odpuszczanie wiatru, nieco sztywniejszy profil). Żagiel posiada również wycięcie w rogu szotowym, które pozwala na stosowanie krótszych, a więc i sztywniejszych bomów.

Warto też wspomnieć o detalach wykończenia żagla. Gumowe protektory listew, wzmocnienia liku dolnego, gruby, trudny do przebicia monofilm, rozbudowany protektor stopy masztu z kluczem do listew i kieszonką na akcesoria/nadmiar linki do trymowania, zbrojenia brytów z xply-u, miarka wysokości bomu, a nawet takie detale jak czytelna grafika z wymiarami po bomie i maszcie czy gumowy protektor z logo Loft Sails chroniący przed przebiciem kieszeni masztowej podczas wkładania masztu.Nie bez znaczenia jest też możliwość taklowania Oxygena na masztach SDM oraz RDM oraz na masztach dłuższych niż zalecane (do rozmiaru 7.3 włącznie Oxygen posiada Vario Top).

Czekają na Was 3 wersje kolorystyczne do wyboru: Red, Blue, White. Każda w rozmiarach od 4.6 do 9.6 m.

www.easy-surfshop.pl
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.