Krzysiek 2012-10-22 16:38, Krzysiek

Poznaj i wygraj najnowszego Lofta Racing Blade!
Ubiegły weekend minął pod znakiem kolejnej sprzętowej premiery. Firma Loft Sails od jakiegoś czasu podgrzewała atmosferę wokół prezentacji swojej najnowszego regatowego żagla - Racing Blade. W sobotę opadła kurtyna i możemy już podziwiać wygląd najszybszego Lofta. Oraz poznać szczegóły techniczne tej maszyny.Loft Racing Blade dostępny jest w 8 rozmiarach od 4.9 do 9.6 m. Jego przeznaczenie skupia się głównie na jednym zadaniu - byciu najszybszym na wodzie. Zarówno w slalomowych regatach jak i na kursach speed. Choć nowy Blade 2013 przypomina wyglądem swojego poprzednika, zastosowano w nim kilka nowych rozwiązań.

Przede wszystkim zmniejszona została waga żagla poprzez użycie lżejszego materiału w górnych panelach oraz zastosowanie specjalnego patentu do napinania 3 górnych listew. Podobnie do modeli 2012 ich regulatory znajdują się z przodu żagla, zaraz za masztem. Według producenta takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza wagę ale też poprawia pracę całej głowicy.Za lepsze działanie głowicy odpowiada też nowe rozwiązanie nazwane przez Lofta "Leech Tuning System". Polega to na dodatkowych przeszyciach w górnych panelach, idących równolegle do listew, poprawiających mechanizm "oddychania" żagla przy silniejszym wietrze. W Racing Blade'ach użyto też specjalne kevlarowe paski, utrzymujące w ryzach profil żagla.

Zobaczcie i posłuchajcie co do powiedzenia na temat swojego najnowszego dzieła ma Monty Spindler:


Ktoś ma ochotę na taki żagielek? Jest szansa by stać się jego właścicielem. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie: w którym roku Loft Racing Blade pojawił się pierwszy raz na rynku. Konkurs prowadzony jest na specjalnej facebookowej stronie Loft Sails i trwa tylko do 5 listopada!

www.loftsails.com
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.