Krzysiek 2012-09-20 10:51, Krzysiek

Philip Köster Mistrzem Świata wave 2012
Trzeci dzień zawodów KIA Cold Hawaii PWA World Cup był prawdopodobnie jednym z najbardziej emocjonujących dni touru 2012. Zawodnicy wraz z ekipą sędziowską, skuszeni całodniową prognozą, przybyli na plażę już o 7 rano. Tym razem wiatr nie zawiódł, urządzając na na plaży w Klitmoller 12-godzinny windsurfingowy maraton.Jeszcze w rannych godzinach dokończono pojedynczą eliminację, którą pierwszy raz w życiu wygrał Thomas Traversa, pokonując w finale Victora Fernandeza.

To był mój najlepszy wynik w życiu - komentował po heacie Traversa. Pierwszy raz cokolwiek wygrałem, istne szaleństwo. Nie mam pojęcia jak pokonałem najlepszych gości, ale co tam.

Zaraz po zakończeniu pojedynczej wystartowała podwójna eliminacja. W niej na poprawę wyniku mieli szansę nasi trzej zawodnicy z Polski. Niestety w słabowiatrowych warunkach wave nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z rywalami. Przy okazji byliśmy świadkami polskiego pojedynku - w pierwszych heacie zmierzyli się ze sobą Robert Bałdyga i Nikodem Merlak. Zwycięsko wyszedł z niego Robert, który niestety już w kolejnym heacie został zatrzymany przez Adama Lewisa z Wielkiej Brytanii. Przemek Krzyckirównież odpadł po pierwszym heacie z Duńczykiem Sebastianem Kornumem.Podwójna eliminacja trwała nieprzerwanie aż do zachodu słońca. Tak długo Thomas Traversa musiał czekać na swojego finałowego rywala. Okazał się nim 18-letni Mistrz Świata 2011 - Philip Köster. Był to bez wątpienia najważniejszy heat tego sezonu - w przypadku wygranej z Traversą, Philip miał już w kieszeni kolejny tytuł Mistrza Świata, bez względu na wynik ostatnich zawodów na Sylcie. Po 15 miuntowej zaciekłej walce stało się to, czego większość mogła się spodziewać - Philip Köster kolejny raz udowodnił, że jest najlepszych wave'owcem świata!Mimo tej wygranej, tytuł mistrza zawodów KIA Cold Hawaii PWA nie był przesądzony. Zgodnie z przepisami jeśli w finale wygra zawodnik, który odpadł w pojedynczej eliminacji, finałowy heat musi być powtórzony. I właśnie ten ostatni akcent eliminacji przed chwilą się zakończył! W finałowym heacie, w którym z uwagi na słabnący wiatr oceniano tylko jazdę na fali, zwyciężył Thomas Traversa, pokonując Köstera różnicą 0.87 pkt! 

Oto oficjalne wyniki zawodów KIA Cold Hawaii PWA:

1. Thomas Traversa
2. Philip Köster
3. Victor Fernandez
4. Ricardo Campello
5. Kauli Seadi
...
25. Robert Bałdyga
33. Nikodem Merlak
33. Przemek Krzycki

Po zakończeniu eliminacji czeka nas jeszcze super sesja, więc to nie koniec wave'owych emocji!

www.pwaworldtour.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.