2010-02-13 11:11, ~Konrad Jamroz konradj@arr.com.pl

Portret Starborda


W ostatnim czasie dzięki Formule Windsurfing Firma Starboard cieszy się olbrzymią i wciąż rosnącą popularnością nie tylko wśród zawodników. Starboard do tego stopnia opanował tą klasę, że większość ludzi myśląc o Formule Windsurfing, od razu kojarzy ja z flagowym modelem Starboarda Formula.Firma Starboard założył znany zawodnik Svein Rasmussen w 1994 roku. Svein wygrał Mistral Woards w 1983 r i przez dziesięć lat startował w PWA. Jest on również pierwszym zawodnikiem, który triumfował w 1991 r we wszystkich dyscyplinach w klasie IFCA desek seryjnych.

Już na przełomie pierwszego roku działalności Starboard we współpracy z Jean Louis Colmas stworzył unikalna technologie "Wood" dzięki której deski są trwalsze i lżejsze. Technologia Wood zastosował już w 1984, Jean Louis Colmas do produkcji swoich desek cuostom, jednak dopiero Starboard zastosował ja w masowej produkcji. Do technologii "Wood" używa się 6 mm grubości kawałków australijskiej sosny, która charakteryzuje się niezwykłą sztywnością i wytrzymałością oraz odpornością na uderzenia. Laminat drzewny wraz z włóknem szklanym i węglowym oraz rdzeniem w konstrukcji "Airex" double sondwich, tworzy niezwykle trwałą i lekka konstrukcję.

W założeniu Starboard stara się uczynić windsurfing łatwiejszym i bardziej dostępnym dla szerszej rzeszy ludzi. Potwierdzeniem tego jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana oferta desek, w której znajdziemy prócz desek do Formuły, freestylu, wavu i freeridu specjalne konstrukcje dla kobiet młodzieży i dla początkujących.

Ostatnio do współpracy ze Starboardem włączył się "ojciec windsurfingu" - Jim Drake, który wraz ze Sveinem Rasmussenem, stworzył rewolucyjna deskę dla początkujących Go oraz linie Formula i Fish.
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.