Krzysiek 2015-05-04 11:49, Krzysiek

Speedowa majówka


Ci którzy wybrali się na majówkę w okolice Zatoki Puckiej wygrali los na wiatrowej loterii. Tam zdecydowanie powiało! I są tego efekty... Dominik Jaśkiewicz w Chałupach poprawił swój dotychczasowy rekord, wstępując jednocześnie do "klubu +30 kts". Również Adam Mróz uzyskał najlepszy tegoroczny wynik. Oto jego relacja z majówkowego speedu:

W majową sobotę z Piotrem Dudkiem szukaliśmy miejsca do speedu i slalomu w Kuźnicy. Jak okazało się na miejscu wiatr nie zawiódł koledzy pomierzyli 32 kts w szkwałach z zachodu. Otaklowałem 6,3 Racinga Blade Loftsails.

I szpula w poszukiwaniu Mewiej Rewy. Jak się okazało poziom zatoki +34cm oznacza, że ląd którego szukałem był Atlantydą :) a po drugiej stronie mielizny były kontr fale tak samo okazałe jak od nawietrznej. Lipa. Speedu niet.

Po nie łatwym powrocie do brzegu podjęliśmy z Piotrkiem szybką decyzję, że przy tak silnym wietrze to tylko Rewa nas zadowoli. Za godzinę schodziliśmy już na wodę w Rewie, gdzie Piotr do żagla 6,6 Maui podpiął deskę slalomową 90l a potem speedowego Patrika 81L, ja do F2 SX XS 81l z kosą Aquaris SP 23 zapodałem Loftsails Racing Blade 6.3. Pierwsza prosta speedowa w stronę Kużnicy i max 2s 66,4km/h to mój rekord na tym spocie. Jest super. Po zeszłym sezonie pływanym głównie na czopie Chałupowym zapomniałem jak to niesamowicie jest śmigać po płaskiej wodzie, 2 m od brzegu z "kajtami " wykonującymi ewolucje nad głową :))) Ostatecznie na dystansie 47 km parę razy zbliżałem się  do życiówki a największa prędkością jaką udało mi się  dziś osiągnąć to  2 s  69.7 km/h co jest moim rekordem na desce 81 l z finem 23 cm  na tym spocie :)  No i najważniejsze poprawiłem swoją tegoroczną średnią !
Majówka rewela !!:)
 
Pozdrawiam
Adam Mróz
Pol 188 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.