Krzysiek 2013-04-28 22:01, Krzysiek

Polacy na podium w Hyeres!


Przemysław Miarczyński zwycięża w pucharze świata! Piotr Myszka drugi!

Znakomicie zakończyli regaty pucharu świata zawodnicy klasy RS:X. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) wygrał oba wyścigi medalowe i zwyciężył w całych regatach, a jego reprezentacyjny kolega Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajął drugie miejsce.
Warunki wietrzne jakie dziś panowały na akwenie w Hyeres wydawały się nie sprzyjać naszym zawodnikom. Słaby wiatr nie jest ulubionym zwłaszcza dla Przemka Miarczyńskiego, dlatego jego znakomita postawa i zwycięstwo w obu wyścigach medalowych może być uważane za lekkie zaskoczenie. Miarczyński udowodnił, że jest najwyższej klasy zawodnikiem i żadne warunki nie są dla niego przeszkodą. Zaciętą walkę stoczył również Piotr Myszka kończąc wyścigi na trzecim i drugim miejscu i awansując w generalnej klasyfikacji na drugą pozycję. Dublet dla Polaków stał się faktem!

„Jestem bardzo zadowolony z wyników swoich zawodników. Pierwsze i drugie miejsce wśród mężczyzn oraz wysokie pozycje kobiet dają dużo nadziei na dobre wyniki na Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną również we Francji” – podsumował regaty trener kadry Paweł Kowalski.


Jedyna nasza reprezentantka w wyścigu medalowym klasy RS:X kobiet Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot) wykorzystała słaby wiatr dopływając do mety na trzeciej i ósmej pozycji dzięki czemu zakończyła regaty na siódmej pozycji.

Solidarnie na dziewiątych pozycjach regaty zakończyły klasy załogowe. W 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński nie mieli okazji poprawić swojej pozycji, gdyż do wyścigów stylu teatralnego dopuszczonych zostało ostatecznie osiem załóg. Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik w damskiej 470 kończyły wyścigi medalowe na ósmej i dziewiątej pozycji.

Wyniki regat można znaleźć na: http://swc.ffvoile.com a na relacje zapraszamy na stronę Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl i facebook https://www.facebook.com/polsailing

www.rsxteam.euPodobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.