Krzysiek 2012-08-24 19:27, Krzysiek

Coraz lepsze wyniki Polaków na MŚ w Lipawie
Po jednodniowej przerwie spowodowanej sztormem, na Mistrzostwach Świata w Formule Windsurfing znowu ruszyły wyścigi. Wśród kobiet nastąpiła roszada miejsc w pierwszej trójce. Choć nadal pierwsze trzy miejsca należą do Polek, obecnie pierwsze miejsce zajmuje Agnieszka Pietrasik, druga jest Maja Dziarnowska, trzecia Agnieszka Bilska. Duże brawa należą się dla Agnieszki Pietrasik, w ciągu 8 wyścigów zebrała aż 5 pierwszych miejsc!W męskiej złotej flocie (po wstępnych eliminacjach mężczyźni zostali podzieleni na 2 grupy: złotą i srebrną) prowadzenie objął Ross Williams, za nim uplasował się Steve Allen, a na trzecie miejsce wskoczył Przemysław Miarczyński.


Pont ma zaledwie 2 punkty straty do Allena, więc są realne szanse do walki o wyższe miejsce. Co ciekawe - Pont używa deski 161 Starboarda, której prawie żaden zawodnik poza nim nie jest w stanie zmusić do pracy przy słabym wietrze, do tego "wiekowy" żagiel NP RS:6!

Zaraz za Przemkiem znajduje się 3 kolejnych Polaków: Wojtek Brzozowski (4), Hubert Mokrzycki(5) i Michał Polanowski(6).Jutro ostatni, decydujący dzień wyścigów!

http://formulaworlds2012.lv  
Fot: Agris Kozlovskis
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.