Krzysiek 2012-07-02 18:16, Krzysiek

JP Freestyle 2013 - oficjalna premiera


Krótkie, szybkie i skoczne. Takie są najnowsze freestyle'ówki JP, które właśnie doczekały się oficjalnej premiery. Poznajcie 3 deski, przygotowane specjalnie dla Stevena Van Broeckovena!

Kiedy przyjmuje się do teamu mistrza świata, trzeba być przygotowanym na szybkie przygotowanie sprzętu pod jego indywidualne wymogi. Szczególnie w tak dynamicznej konkurencji jaką jest freestyle. JP podjęło to wyzwanie aby, jak twierdzi firma, przy pomocy Stevena stworzyć najlepsze na świecie deski do freestyle'u.Powstały więc 3 rozmiary: 90, 100 i 107 litrów pojemności, których priorytetem jest bardzo dynamiczne kręcenie najnowszych trików. Współczesny freestyle opiera się głównie na łączonej serii wyskoków i różnorodnych rotacji, występujących bardzo szybko jedna po drugiej. Umożliwiająca takie ewolucje deska musi być nie tylko skoczna, ale też szybka i niezwykle obrotowa. JP postanowiło uzyskać taki efekt poprzez:
  • poszerzenie i pogrubienie rufy
  • przesunięcie skrzynki masztowej oraz statecznika do tyłu
  • zwiększenie pojemności pokładu w miejscu pod stopami
  • utrzymanie niewielkiej długości desek

Freestyle'ówki JP wyposażono też w nowo zaprojektowane strzemiona, mocowane do pokładu za pomocą dwóch śrub. Strapy mają zapewniać lepsze czucie deski, nawet osobom pływającym w butach. Na koniec trochę akcji w wykonaniu samego mistrza!

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.