Administrator serwisu 2012-05-27 16:26, Administrator serwisu

Starboard Phantom Race 377 Bat Wing


 

Niedawno opisywaliśmy nowatorskie podejście do konstrukcji pędnika windsurfingowego. Projekt Bat Wing czerpał z natury, tworząc pędnik wzorowany na skrzydłach nietoperza.
 
Okazuje się że to nie jedyne odwołanie do świata zwierząt. Tym razem Starboard postanowił wykorzystać cechy zwierząt i zastosował ciekawe rozwiązanie w swoim race'owym modelu deski.
 
Phantom Race 377 Bat Wing to już trzecia generacja konstrukcji raceboard w rodzinie Starboarda. Najnowsza odsłona zastąpi model 380. Największą innowacją nowego Phantoma są bez wątpienia Bat Wing, czyli skrzydła na rufie. Ich zadaniem jest zwiększyć „nośność” deski i przyśpieszyć wejście w ślizg. Podczas pływania wypornościowego, wąska rufa raceboard, zaopatrzona w cieniutkie i elastyczne skrzydła bez zbędnego oporu porusza się w wodzie. Gdy jednak konstrukcja nabierze prędkości, dodatkowe skrzydła pozwalają szybciej wprowadzić deskę w ślizg. Nowy Phantom jest również zaopatrzony w pochyłą szynę masztową. Przednia sekcja jest podniesiona pozwalając szybciej postawić deskę na burcie przy słabszym wietrz. Natomiast tylnia, zagłębiona część daje większą kontrole w ślizgu.  

 
    
Starboard Phantom Race 377 Bat Wing
Długość – 377 cm
Pojemność – 263l
Szerokość – 67 cm
Statecznik - 52cm
Żagle    6.5 – 9.5 m2
Waga – 13kg

Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.