Krzysiek 2011-07-19 12:16, Krzysiek

Starboard 2012


Przed nami kolejna odsłona desek freestyle/wave na sezon 2012. Swoje najnowsze modele do zabawy na falach zaprezentowała firma Starboard. A wśród nich świeże wersje Kode, Quad, Evo i Flare

Kode - szybka, agresywna i manewrowa deska freestyle/wave. Jej charakter w dużej mierze zależy od rozmiaru jaki wybierzemy. A mamy ich do wyboru aż 8 - od 68 do 123 litrów - i do tego w 3 wersjach konstrukcyjnych: woodcarbon, wood, technora. Trzy najmniejsze modele zachowują się jak rasowe deski sideshore wave o sporej manewrowości. Dzięki dużemu potencjałowi prędkości można je również używać do sporadycznej zabawy we freestyle'owe triki. Trzy średnie rozmiary łączą w sobie cechy wave, freestyle i wave, natomiast dwie największe wersje Kode są już mocno freeride'owe.Quad
- radykalne deski wave na duże fale z czterema statecznikami. Uwielbiają skręty prowadzone dłuższą krawędzią burty, ale umożliwiają też poślizgi z utratą przyczepności rufy na szczycie fali i różne obrotowe triki. Do wyboru jest 6 rozmiarów od 69 do 92 litrów oraz specjalna wersja najmniejszego Quada dla najmłodszych wave'owców.

Evo - legendarna kompaktowa deska wave na mniej doskonałe fale i warunki onshore. Ze względu na niesamowitą manewrowość i gabaryty polecana jest dla windsurferów lubiących łączyć jazdę na fali z trikami freestyle. Do wyboru mamy 4 rozmiary od 71 do 86 litrów. Evo 2012 wyposażono w trzy skrzynki statecznikowe, które umożliwiają ustawienie albo z dwoma statecznikami albo z jednym. W komplecie otrzymamy wyłącznie dwa boczne stateczniki. Pojedynczy fin jest tylko opcjonalny.

Flare - zawodnicza deska do freestyle'u. Jak na rasowy model do kręcenia trików przystało, Flare ma szybko przyspieszać, zapewniać kompaktowe uczucie zarówno podczas skoków jaki i obrotowych manewrów na wodzie, łatwo wybijać się w powietrze oraz błyskawicznie reagować na ruchy windsurfera. Możemy wybierać spośród 6 rozmiarów od 60 do 116 litrów. Dwa najmniejsze z nich przeznaczone są dla młodych freestyle'rów. We Flare 2012 znajdziecie też nowy system mocowania stateczników - slot box.

Wszystkie produkty firmy Starboard dostępne są w sklepie www.Windandsnow.pl oraz u dystrybutora
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.