Krzysiek 2011-02-03 15:31, Krzysiek

Sigri - poznaj nowy spot na wyspie Lesbos


Wyprawa do tradycyjnej Grecji, gdzie czas zatrzymał się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Gdzie wciąż znajdziecie dziewicze piaszczyste plaże, kameralne knajpki i pensjonaty, w których pracują całe rodziny. Brak masowej turystki i doskonałe warunki do windsurfingu - tak zachęca Marcel Simon, właściciel nowo otwartej bazy windsurfingowej na greckiej wyspie Lesbos.

Lesbos jest trzecią co do wielkości wyspą Grecji, położoną zaledwie 9 kilometrów od wybrzeża Turcji. Nowo powstała baza znajduje się w wiosce Sigri, do tej pory słynącej raczej ze spokoju, relaksującej atmosfery oraz… silnego wiatru! Właśnie przez swoje położenie w wietrznej strefie na zachodnim wybrzeżu, nie ma tam jeszcze tłumu turystów.Na imponujące statystyki wiatrowe Sigri wpływa kilka czynników - wiejący od Morza Czarnego Meltemi jest silniejszy właśnie w północno-wschodniej części Morza Egejskiego i dodatkowo przyspiesza przez otaczające wioskę wzniesienia. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze termika.Sigri oferuje 5 różnych spotów położonych na obszarze zaledwie 5 kilometrów. Głównym z nich jest zatoka w Sigri, gdzie znajdziecie zarówno płaską wodę jak i fale. Na przeciwko wioski położona jest  mała wyspa. Właśnie przez nią, w cieśninie między wysepką a Lesbos, przy wystarczająco silnym wietrze tworzą się przyzwoite fale. Można do nich dopłynąć prosto z bazy windsurfingowej. Drugi spot to plaża Faneromeni. Dominuje tu wiatr side-on shore i nie braknie przyjemnych falek do skoków. Dwa kolejne spoty - Limea 1 oraz Limea 2 oferują podobne warunki: na początku dość płasko, dalej małe zafalowanie. Ostatni ze spotów można porównać do Pozo, jednak tu wiatr wieje z prawej strony.Jak tam się dostać?

Najszybciej - samolotem do Aten, skąd dwa razy w ciągu dnia wylatują samoloty do Mytilini (głównego miasta Lesbos). Można też popłynąć bezpośrednio do Sigri promem Nel Lines, który startuje z Lavrio (południe Aten).Zakwaterowanie

W Sigri funkcjonuje bardzo przyjemny hotel z dużym basenem i siedmioma apartamentami. Ceny wahają się od bardzo niskich do… mocno bijących po kieszeni. Wszystko położone jest praktycznie w sąsiedztwie spotu. Na miejscu znajdują się też dwa małe sklepy spożywcze, piekarnia i warzywniak. Bardziej wymagających zadowoli siedem restauracji. Oczywiście nie mogło zabraknąć też dwóch barów do nocnych zabaw.Surf Center

Baza w Sigri oferuje 40 desek RRD i 50 żagli Simmera - wyłącznie najnowsze modele z 2011 roku. Poza tym można też wypożyczyć rowery górskie oraz deski SUP.

Więcej informacji na stronie www.sigrisurf.com 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.