Administrator serwisu 2010-05-14 09:18, Administrator serwisu

Nowy kierunek – Alacati – mekka windsurferów


 
Windsurfingowe biuro turystyczne Fun Surf Travel >>> poszerzyło ofertę o bardzo atrakcyjny kierunek – tureckie Alacati. Dotychczas kierunek ten był jedynie dostępny za pośrednictwem lotów rejsowych. Od teraz w ofercie pojawiały się bardzo atrakcyjne cenowo oferty oparte na lotach czarterowych.
 

MIEJSCE
Zatoka Alacati znajduje się na półwyspie Cesme ( zachodnie wybrzeże Turcji), na wysokości Aten, 90 km od lotniska w Izmirze. Miasto Alacati znane jest ze swej architektury, winnic oraz wiatraków od ponad 150 lat. Jest to doskonałe miejsce dla amatorów wind i kitesurfingu, a to za sprawą krystalicznie czystej wody, stałych wiatrów, które wieją tu ponad 300 dni w roku oraz niezwykłej gościnności Turków.
                         
SPOT
Alacati to zatoka z wiatrem Meltemi, który wieje z północnego zachodu. Miejsce to znane jest ze sprzyjających warunków do nauki. Wiatr wieje tu przez całą zatokę i wzmacnia się przepływając między górami.
Ujście zatoki stanowi basen o szer. 500 i długości 400-metrów. Woda w basenie jest płytka. Rano wiatr nie jest zbyt silny, co daje szansę początkującym. Bliżej południa siła wiatru rośnie i wtedy do akcji wkraczają freestyl'owcy.

Latem wiatr wieje od północnej strony zatoki i przy bazach jest to kierunek sideshore. Płaska woda i stały wiatr to wspaniała okazja do szlifowania różnych manewrów. W miesiącach letnich statystyki wiatrowe wskazują, że liczba dni z wiatrem powyżej 4 Bft wynosi ponad 90%!!!
Jeśli kogoś nudzi płaska woda, może wypłynąć na głębszą część zatoki, gdzie są fale. Wiosną i jesienią, kiedy przeważa wiatr z południa tworzą się fale do 1,5 m wysokości. Ten czas sprzyja chętnym do nauki jazdy na fali.

Na miejscu znajdziemy dwie dobrze wyposażone bazy: Alacati Surf Paradise Club oraz Club Mistral Alacati
 
 
ATRAKCJE
Pobyt w Alacati może być również okazją do zwiedzania bogatej historycznie Turcji. Jednodniowe wycieczki do takich miejsc jak: światowej sławy wapienne tarasy w Pamukale czy Efez, Milet i Priene na pewno dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. 
 
GRUPOWE WYJAZDY SZKOLENIOWE
W ofercie Fun Surf Travel >>> prócz standardowych wyjazdów windsurfingowych możemy znaleźć grupowe wyjazdy szkoleniowe pod opieka polskich instruktorów. W małych 5-6 osobowych grupach można się szkolić na różnych poziomach zaawansowania oczywiście po polsku. Zakwaterowanie w czterogwiadkowym hotelu Suzer Sun Dreams bezpośrednio na plaży jest świetną propozycja dla windsurferów oraz ich rodzin.
 
Zapraszamy do wyjazdu Fun Surf Travel >>>
 
Podobne artykuły:

Wasze komentarze

Katalog sprzętu

HOT

Spoty

Planujesz wyjazd na deskę? W naszej bazie znajdziesz atrakcyjne miejsca.